10 gorących wskazówek, jak radzić sobie z perspektywą nadmiarowości.

Kiedyś ludzie mogli znaleźć pracę i oczekiwać, że pozostaną tam tak długo, jak chcą. Tak już nie jest i powinniśmy realistycznie przewidywać 3 lub 4 zmiany pracy w naszym życiu zawodowym.

Kiedy mamy do czynienia z redundancją, często mamy wrażenie, że wymknęliśmy się spod kontroli. Dzieje się z nami coś, czego nie chcemy i czujemy się zranieni, smutni, niespokojni i odporni na tę zmianę. Bez względu na to, co o tym myślimy, musimy sobie z tym poradzić.

Często rozmawiam z ludźmi, którzy borykają się z tym problemem. Co gorsza, gdy ludzie czują, że oddali swoją pracę, cytuję „ich wszystko”, „najlepsze lata ich życia”. Są wśród nas tacy, którzy zbytnio koncentrują się na aspektach związanych z pracą i zaniedbują osobiste obszary swojego życia. W takich sytuacjach pustka, jaką tworzy zwolnienie, będzie o wiele większa.

Porady

1. Upewnij się, że istnieje równowaga między pracą a życiem osobistym.

2. Może być przydatne, nawet jeśli jesteś zatrudniony, aby okresowo sprawdzać, jakie inne miejsca pracy są dostępne. Prześlij po specyfikacje pracy, ponieważ może to wskazywać Ci, jakich potencjalnych pracowników szukają. Dowiesz się również, jak bardzo jesteś zbywalny.

3. Przygotuj plan awaryjny.

4. Kiedy szok minie, spróbuj spojrzeć na swoją sytuację raczej jako okazję do pozytywnej zmiany niż jako problem.

Przejmij kontrolę, podejmując działania, zamiast rozmyślać i martwić się, co zwykle pogarsza sytuację.

6 Wykonaj burze mózgów, aby wygenerować pomysły na temat tego, co jeszcze możesz zrobić.

7. Sprawdź, czy Twoje dotychczasowe umiejętności i doświadczenie można przenieść na inne obszary.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, czasami pomocne może być odejście na kilka dni, gdzie zostaniesz usunięty z sytuacji i będziesz w stanie lepiej widzieć sytuację.

9. Czasami dzielenie się swoimi obawami z innymi jest przydatne, ponieważ mogli mieć podobne doświadczenia i będą w stanie wczuć się w Ciebie i podzielić się pomysłami, jak zarządzać tą zmianą.

10.Zoptymalizuj swoją zdolność radzenia sobie z tą zmianą, zwracając uwagę na ogólny stan zdrowia. Upewnij się, że odżywiasz się prawidłowo, regularnie ćwiczysz i masz odpowiednią ilość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.