10 mitów dotyczących zmiany kariery

Mit 1 dotyczący kariery: Nie możesz zarabiać na życie, robiąc coś, co naprawdę kochasz

To jest pradziadek mitów dotyczących kariery, przekonanie, że nie możesz mieć „praktycznej” kariery, robiąc coś, co Cię pasjonuje. To musi być jedno lub drugie.

Ten mit jest zakorzeniony w strachu. Strach, że musimy poświęcić nasze szczęście, aby zarobić na życie. Nie kupuj mitu, że nie możesz zarabiać na życie, robiąc to, co kochasz.

Kiedy zaczynałem coaching, słyszałem od wielu ludzi, że bardzo trudno byłoby zarobić na życie wykonując tę ​​pracę. Po prostu postanowiłem znaleźć trenerów, którzy odnieśli sukces i uczyć się od nich (proste, co?).

Jeśli okaże się, że wierzysz w ten mit, zastanów się nad tym pytaniem – patrząc wstecz na swoje życie, czego będziesz żałować bardziej? Podążanie za swoją pasją czy podążanie za swoimi lękami?

Mit 2 kariery: to trudny rynek pracy / gospodarka

Nawet jeśli gazety i inne źródła wiadomości mówią, że bezrobocie utrzymuje się na stałym poziomie, że wzrost miejsc pracy jest w zastoju lub że doświadczamy powolnego ożywienia gospodarczego, nie wspominając o redukcji i outsourcingu, nie wierz w to.

To mit, ponieważ nie odzwierciedla całej historii, faktu, że jest to dziś inny rynek pracy. To zmieniająca się gospodarka. Sposób przechodzenia z pracy do pracy jest inny. Zmieniły się praktyki zatrudniania. Tak więc rynek pracy się zmienił, ale to niekoniecznie utrudnia. Trudniejsze jest to, że wolniej się zmieniamy. Trzymaliśmy się starych praktyk i zachowań. Nie oznacza to, że stare sposoby nadal nie działają, ale po prostu nie są tak skuteczne.

Dlatego wzywam Cię, abyś po prostu uwierzył, że to idealny rynek pracy, aby znaleźć pracę. Moi studenci próbowali tego spróbować, tylko przez tydzień, i często kilku z nich znajduje oferty pracy lub nawiązuje ważne kontakty w ciągu tygodnia.

Mit kariery nr 3: Zmiana kariery jest ryzykowna

Co jest bardziej ryzykowne niż pozostawienie tego, co wiesz, aby podążać za nieznanym? Zmiana kariery oznacza pozostawienie fragmentu swojej tożsamości – odpowiedzi „Jestem prawnikiem” na pytanie „co-robisz?” pytanie. Może to oznaczać przyznanie się przed samym sobą, że popełniłeś błąd przy pierwszym wyborze kariery. Lub może to oznaczać przyznanie się, że nie jesteś pewien, co będzie dalej. A mądrzy ludzie zawsze wiedzą, co będzie dalej, prawda?

Nie. Osoby, które odniosły sukces, często nie mają planu. Herminia Ibarra w Tożsamość robocza: jak udani zmieniacze kariery zmieniają fantazję w rzeczywistość , pokazała, że ​​czekanie na plan jest w rzeczywistości bardziej ryzykowne niż tylko robienie i eksperymentowanie.

Nic, absolutnie nic, nie jest bardziej ryzykowne niż niezmienianie kariery, jeśli tego pragniesz. Oto dlaczego: tęsknota nie odejdzie. Zawsze będzie tam, pod powierzchnią, czekając, aż coś z tym zrobisz.

Mit 4 dotyczący kariery: Zawsze miej plan awaryjny

Czasami posiadanie planu awaryjnego jest mądrym i rozważnym sposobem działania. Plany awaryjne są tak dojrzałe i odpowiedzialne. Ale co się dzieje, gdy stoisz jedną nogą do środka, a drugą na zewnątrz? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zwykle zamykamy drzwi i wycofujemy się. Niechętnie angażujemy się w siebie iw końcu odmawiamy sobie satysfakcji z grania na pełnych obrotach, brudzenia się i spocenia. Kończymy z uczuciem żalu i dokuczliwym „A co jeśli?” pytanie.

Plany awaryjne rozpraszają naszą energię. Energia rozproszona równa się wynikom rozproszonym. Daj wszystko, co masz, swojemu marzeniu / pasji / ryzyku, a masz większe szanse na odniesienie sukcesu.

Mit zawodowy nr 5: istnieje idealna praca dla każdego

Jak długo szukałeś swojego? Po prostu wiesz, głęboko w środku, że jest tam idealna praca, która jest dla ciebie idealna. Dopasowuje Twoją osobowość, umiejętności i zainteresowania do koszulki. I dobrze się opłaca. Gdybyś tylko mógł to rozgryźć. Gdybyś tylko wiedział, co to jest.

Czy jest tam dla ciebie idealna praca? Nie. A oto dobra wiadomość – jest więcej miejsc pracy, niż możesz sobie wyobrazić, które byłyby dla Ciebie „idealne”. Są szanse, że udało ci się już zbliżyć do kilku z tych doskonałych miejsc pracy. Więc co się stało? A jak rozpoznajesz jedną z tak zwanych „doskonałych prac”?

Widziałeś kiedyś idealny prezent dla kogoś, ale do jego urodzin upływały miesiące? Nie możesz wtedy, gdy pójdziesz później znaleźć przedmiot. Kolejna stracona okazja i po raz kolejny zganiasz siebie za to, że nie kupiłeś jej, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłeś.

Więc może w przeszłości trafiłeś na idealną pracę, ale z powodu wyczucia czasu przegapiłeś okazję. A może byłeś tak skupiony na czymś innym, że przegapiłeś oczywistą wskazówkę. Zamiast mieszkać
g o przeszłości, której nie możesz zmienić, ślubuj, że będziesz mieć oczy otwarte i patrzeć poza to, co oczywiste.

Mit 6 dotyczący kariery: pytanie „Co najlepiej dla mnie zrobić?” to właściwe pytanie

To jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas rozważania zmiany kariery lub zmiany kariery. Wydaje się, że to logiczna analiza – zważ zalety i wady i oceń równowagę.

Nie zadawaj sobie tego pytania !! Rzadko prowadzi do odpowiedzi, których szukasz. Doprowadzi cię to do poczucia przytłoczenia opcjami (brzmi znajomo?) Lub poczucia, że ​​musisz wybrać to, co jest praktyczne, zamiast tego, co wydaje się niepraktyczne.

Pytanie, które doprowadzi Cię do odpowiedzi, jest proste (ale nie łatwe !!). To „Co naprawdę chcę zrobić?” To jest zupełnie inne pytanie niż „co jest najlepsze?”

Mit kariery nr 7: Jeśli nie lubisz swojej pracy, prawdopodobnie jesteś na złej karierze

Przyczyna i skutek, prawda? Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy jesteś na właściwej karierze, jest to, czy lubisz swoją pracę. Jeśli jesteś niezadowolony ze swojej pracy, prawdopodobnie jest to znak, że musisz ponownie przeanalizować całą swoją karierę. Tak często słyszę od nowych klientów, którzy zdecydowali się na współpracę z trenerem kariery. Wiedzą, że coś jest nie tak, ponieważ nie lubią swojej pracy. Ich naturalne założenie jest takie, że ich niezadowolenie jest objawem szerszego problemu – wyboru kariery.

To jest przykład fałszywej logiki. Brak polubienia swojej pracy może oznaczać, że jesteś na złym stanowisku. Nie musi to oznaczać, że jesteś w złej karierze. Nie oznacza to nawet, że jesteś na złej pracy. Możesz po prostu pracować dla niewłaściwej osoby lub złej firmy. Potrzeba umiejętnego podejścia, aby dostrzec źródło niezadowolenia i myślę, że bardzo trudno jest to zrobić samodzielnie (tutaj bezwstydna wtyczka dla trenerów kariery!)

Mit kariery nr 8: każdy potrzebuje deklaracji misji

Czy wiesz, jaka jest Twoja misja? Deklaracje misji mają nas prowadzić, utrzymywać na właściwej drodze i pomagać w rozwoju. Ale co, jeśli go nie masz? Czy to oznacza, że ​​Twoim przeznaczeniem jest nigdy nie zrealizować swojej potencjalnej kariery?

Klient, który odniósł sukces jako profesjonalista, skontaktował się ze mną, ponieważ była na rozdrożu kariery. Czuła, że ​​gdyby tylko znalazła swoją życiową misję, wiedziałaby, jaką ścieżkę kariery wybrać.

Miała jasny cel coachingu – znajdź swoją misję! Zamiast tego wydarzyła się najbardziej niesamowita rzecz. Zdecydowała, że ​​nie potrzebuje misji. Zdecydowała się zaufać, że już wypełnia swoją misję, chociaż nie wiedziała, co to było. Po tym, jak klientka przeniosła swoją uwagę ze znalezienia swojej misji na życie, pojawiła się niesamowita okazja, którą wykorzystała.

Oto mała wskazówka: jeśli Twoja misja jest nieuchwytna, przestań ją ścigać. Nie ruszaj się i pozwól mu się znaleźć. W międzyczasie żyj dalej i zobacz, co się stanie.

Mit kariery nr 9: spodziewaj się objawienia zawodowego

Kiedy widzisz link do „Znajdź swoją wymarzoną pracę”, czy od razu go klikasz, aby zobaczyć, co tam jest? Czy przeglądasz każdą listę „Top Ten Career”, aby sprawdzić, czy coś Cię zainteresuje? Czy znasz swój typ MBTI? Jeśli to zrobisz, możesz paść ofiarą mitu objawienia kariery.

Bardzo bym chciał, chciałbym, pokochałbym, gdyby większość moich klientów doznała objawienia zawodowego, które wskazywało im, w krystalicznie przejrzystych słowach, ich następny krok. Zamiast tego, znacznie częściej widzę „rozwój” kariery lub podróż odkrywczą. To znaczy, będąc gotowym nie ignorować tego, co oczywiste, szturchańców i szturchańców, i uważnie słuchać wewnętrznego szeptu. Tak, zapomnij o harfie i aniołach, dla większości z nas objawienie w karierze jest cichym szeptem.

Mit kariery nr 10: Ignorowanie niezadowolenia z kariery sprawi, że zniknie

Och, gdyby tylko to zadziałało na dłuższą metę !! To prawda, na początku działa. Kiedy zaczniesz kwestionować swoją karierę, przekonasz się, że dość łatwo odepchnąć te myśli i udawać, że ich nie ma. Wiesz, o czym mówię: „a co jeśli” i lista żalu.

Z czasem przypadkowe myśli stają się dokuczliwymi myślami. Coraz więcej czasu spędzasz na marzeniach o opcjach. Budujesz listę powodów, aby ignorować rosnące niezadowolenie z kariery:

  • Jesteś za stary.
  • Nie chcesz obniżać wynagrodzenia.
  • Nie chcesz wracać do szkoły.
  • Straciłeś okazję 5, 10, 15 lat temu.

Z klientami znajdującymi się w takiej sytuacji pracujemy nad identyfikacją i zwalczaniem tych obaw. Czasami strach przed zmianą pozostaje, ale bardziej angażuje się w życie niż odczuwanie strachu.

Wyzwanie

Więc teraz, kiedy wiesz, że jeden lub wszystkie z tych mitów cię powstrzymywały, na co czekasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.