10 niezawodnych sposobów, aby stać się ulubieńcem szefa

W każdym biurze są dwa rodzaje ludzi: grupa, która ciężko pracuje, ale nigdy nie jest zauważana, i druga, która od razu przychodzi na myśl. Drugi rodzaj to ci, którzy są zauważani i stoją na czele wszelkich działań. Sukces zawodowy to coś więcej niż ciężka praca, kwalifikacje, dotrzymywanie szalonych terminów i sumienność. Aby odnieść prawdziwy sukces, potrzebujesz uznania ze strony szefa.

Aby zostać zapamiętanym i zauważonym przez szefa, będziesz musiał:

1. Bądź przyjazny i miły. Miej miłą rzecz do powiedzenia wszystkim, emanuj dobrymi manierami i miej gotowy uśmiech i troskliwą postawę. Nie bądź zuchwały, nie jeździj szorstko na innych ani nie oceniaj.

2. Powstrzymaj się od plotek. To jedyna rzecz, która może utrudniać życie. Wiedz, co się dzieje w biurze, ale nie omawiaj tego ani nie rozpowszechniaj informacji, jakkolwiek kuszące.

3. Stale aktualizuj swoje umiejętności i wiedzę. Dzisiejszy świat porusza się w szybkim tempie i trzeba nadążać za nowinkami technicznymi oraz światowymi trendami biznesowymi. Dokładaj wszelkich starań, aby wyprzedzać zmiany w swojej dziedzinie pracy.

4. Pracuj wydajnie i miej fakty i liczby na czubkach palców. Zawsze dobrze przygotowuj się do spotkań, bądź wizjonerem i rób sugestie, które mogą być poparte działaniem. Kiedy mówisz, muszą to być „perły mądrości”.

5. Ćwicz sztukę słuchania. Przeanalizuj, co inni wiedzą i mogą Ci powiedzieć. Absorbuj wiedzę jak gąbka. Nigdy nie ograniczaj się tylko do swojego działu. Warto znać inne funkcje organizacji.

6. Bądź liderem we wszystkich aspektach. Jako pierwszy zaakceptuj dodatkowe obowiązki, przejmij ciężar kogoś innego, gdy ma problemy, pomóż, gdy zespół pracuje nad dotrzymaniem terminu. Przedstaw cenne sugestie. Poinformuj innych, że mogą na tobie polegać w prawie wszystkim.

7. Szanuj i przestrzegaj regulaminu urzędu. Bądź zdyscyplinowany i szerz kulturę wśród innych.

8. Zawsze zachowuj kontrolę, nigdy nie okazuj stresu. Oddzielaj życie osobiste od pracy – nigdy nie twórz relacji z kolegą lub szefem. Ubieraj się dobrze każdego dnia i stój prosto.

9. Bądź metodyczny i zorganizowany w swojej pracy. Użyj metod archiwizacji, z których każdy może skorzystać – jeśli jesteś poza domem, każdy z Twojego działu powinien mieć możliwość zlokalizowania dokumentów. Utrzymuj porządek w miejscu pracy i uporządkuj pliki komputerowe. Przygotuj działający harmonogram tworzenia kopii zapasowych, który w żadnym wypadku nie zostanie utracony. Muszą być wdrożone środki zarządzania w przypadku katastrof.
10. Bądź opanowany, stylowy i przystępny. Dobrze wyglądać i ładnie pachnieć – doskonałe nawyki osobiste są zawsze cenione. Noś miętówki w kieszeni razem ze świeżą chusteczką. Miej pod ręką wypraną koszulę na wypadek sytuacji awaryjnych.

Aby zaimponować szefowi, potrzeba czegoś więcej niż tylko talentu. Wyprzedź w wyścigu po sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.