10 sposobów na pozostanie w kontakcie na emeryturze

Jedną z największych obaw związanych z przejściem na emeryturę może być nie rezygnacja z zgiełku świata pracy, ale pozostanie w kontakcie społecznym. W końcu ze współpracownikami prawdopodobnie nawiązałeś bliskie przyjaźnie. Prawdopodobnie cenisz ich i uważasz, że są bliżej (jeśli nie bliżej) niż członkowie Twojej rodziny i inni przyjaciele spoza siły roboczej.

Cóż, jesteśmy tutaj, aby ci powiedzieć, że nie musisz się tak czuć. Nadal możesz utrzymywać te przyjaźnie i nawiązywać nowe przyjaźnie. Możesz pozostać w kontakcie społecznym na emeryturze i nie musisz się wyobcowywać. Aby to zrobić, musisz po prostu chcieć podjąć wysiłek. W tym artykule omówimy 10 sprawdzonych sposobów utrzymywania kontaktu na emeryturze.

• Pozostań w kontakcie z byłymi kolegami – nie da się tego obejść, Twoi współpracownicy są dla Ciebie ważni i dlatego powinieneś pozostawać z nimi w kontakcie. Upewnij się, że kontaktujesz się z nimi telefonicznie lub spotykasz się z przyjaciółmi na randki obiadowe. Nie tylko zapewni to silne połączenie, ale także zapewni, że będziesz na bieżąco z wydarzeniami w pracy z przeszłości i nie pozwolisz znajomym pracować.

• Twórz znaczące relacje – Oprócz byłych kolegów, teraz jest czas na tworzenie nowych, znaczących relacji. Aby to zrobić, powinieneś również łączyć się z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Być może możesz zaangażować się w działania po przejściu na emeryturę, które pozwolą ci poprawić te relacje.

• Wspieranie relacji ze współmałżonkiem – Teraz, gdy jesteś na emeryturze, powinieneś mieć więcej czasu na spędzanie ze swoim współmałżonkiem. Poświęć trochę czasu, aby się z nimi romantycznie. Zobaczcie, czy oboje jesteście w stanie ponownie rozpalić płomień, czy może rozwinąć wspólne interesy.

• Zbuduj silną sieć społeczną – można to osiągnąć poprzez wolontariat w swojej ulubionej organizacji non-profit, zapisanie się na zajęcia lub dołączenie do grupy.

• Dołącz do klubów – możesz nawiązać kontakt z osobami o podobnych poglądach, dołączając do klubu lub grupy społecznej. Tylko upewnij się, że jest to czynność, która Ci się spodoba i która Cię ekscytuje.

• Uczestnicz w pracach społecznych – możesz pozostać w kontakcie z ludźmi o różnych wymiarach, pomagając w niektórych projektach usług społecznościowych. Na przykład, być może możesz zorganizować sprzątanie parków w Dzień Ziemi lub wziąć udział w Why Me Cancer Walk.

• Weź udział w wolontariacie – dołącz do szczytnego celu, aby być w kontakcie z ludźmi. Spróbuj pomóc potrzebującym i mniej uprzywilejowanym. Alternatywnie możesz szerzyć świadomość palących problemów, które dotyczą ludzi wokół ciebie. Będzie to również dla Ciebie wzbogacające doświadczenie.

• Odkryj hobby – w odkrywaniu tego hobby dołącz do grupy osób, które również mają to zainteresowanie, np. Klub dziewiarski lub klub narciarski. Zwiększy to twoją interakcję z osobami o podobnych zainteresowaniach.

• Reedukuj się – bierz udział w zajęciach, podczas których możesz nauczyć się czegoś nowego z innymi ludźmi. Upewnij się, że zachowujesz pozytywne i przyjazne nastawienie, a przez cały czas będziesz poznawać nowych ludzi.

• Łączenie się z rodziną – to wspaniały sposób na pozostanie w kontakcie ze swoimi dziećmi i wnukami, z którymi być może nie utrzymywałeś bliskich relacji podczas życia zawodowego. Nie możesz zacząć wcześniej, więc zatrzymaj ten moment już teraz, a będziesz szczęśliwy, że poświęciłeś czas.

Podsumowując, możesz pozostać w kontakcie na emeryturze. Musisz po prostu chcieć połączyć się z rodziną, wyedukować siebie, dołączyć do hobby, uczestniczyć w działaniach społecznych, być wolontariuszem, dołączać do klubów, budować nową sieć, pozostawać w kontakcie z byłymi kolegami, pielęgnować relacje z małżonkiem, łączyć się z rodziną i tworzyć znaczące relacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.