1000 rzeczy, których nie chcesz w swoim poszukiwaniu pracy

WYŁĄCZNIE DLA MARKI
Czy trzymasz się tylko najpopularniejszych ogłoszeń lub portali? Jeśli tak, zaprzeczasz swoim szansom zdobycia specjalistycznych stanowisk. Wyspecjalizowane grupy lub firmy niebędące przedsiębiorstwami często omijają czołowe nazwiska. Wybierz publikację CV w oparciu o rodzaj rekruterów, którzy odwiedzają dane ogłoszenia z ofertami pracy.

OUTSOURCING POSZUKIWANIA PRACY
Jeśli zatrudniasz rówieśnika lub konsultanta do poszukiwania pracy do poziomu nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą – przestań to robić teraz. Możesz uzyskać pomoc na poziomie osoby zbierającej opis zlecenia lub informacje dla Ciebie. Ty łączysz – wykorzystaj okazję, aby stworzyć wrażenie.

WZNÓW WYBUCH
Czy traktujesz swoje CV jak ulotkę promocyjną? Rozpowszechniać w każdym miejscu lub uzyskać identyfikator e-mail grupy i nadawać? Oznacza to, że (1) Twój list motywacyjny lub CV nie są dostosowane do aktualnego zlecenia pracy – Wznów dostosowywanie zamiast ustawiania zestawów umiejętności dla danego zlecenia. (2) Nie kontynuujesz; są pracodawcy, którzy chcą zmierzyć Twoje zainteresowanie za pomocą przyjętej przez Ciebie metody. Ponadto Twój potencjalny pracodawca lub jego doradca zawodowy wie, że polujesz, co zmniejszy twoją wartość rynkową.

Innym aspektem bezmyślnego strzelania jest kliknięcie przycisku APLIKUJ O TĘ PRACĘ, gdziekolwiek się pojawi. Przesyłając swoje CV do pracy, w której nie masz minimalnych kwalifikacji – a masz ku temu powód – połącz się offline.

75% ruchu e-mail otrzymanego przez ogólny identyfikator, taki jak careers@bestemployer.com, to śmieci. Jeśli przy zdobyciu nowej pracy polegasz tylko na e-mailu – zapomnij o tym. Twoje CV prawdopodobnie znajduje się w folderze śmieci.

PRYWATNOŚĆ
Nie pisz życiorysu z informacjami prywatnymi. Dowiedzieliśmy się wystarczająco dużo i więcej o niewłaściwym wykorzystaniu prywatnych informacji. Kolejny aspekt prywatności – używanie Internetu w pracy do koordynowania poszukiwania pracy. Obudź się – nawet sklep z małymi dziećmi może sobie pozwolić na sieć i zaporę ogniową.

SALDO POŁOWÓW INTERNETOWYCH
Nie chcesz całkowicie polegać na Internecie w poszukiwaniu pracy. Nie chcesz też zaprzeczyć dużej ilości informacji dostępnych w internecie. W zależności od twoich umiejętności i miejsca, w którym chcesz dalej pracować, sprawdź, czy docelowi pracodawcy i ich łowcy głów spędzają czas w drukowanych ogłoszeniach lub tablicach ogłoszeń.

BYĆ Fajnym
E-mail to nowa era – to już ponad 15 lat :), ale identyfikator e-mail taki jak kewldude800@xyz.com nie jest dobrą identyfikacją. Zobacz także, co mówi o Tobie Twój portal społecznościowy – oczami headhuntera, menedżera ds. Rekrutacji lub rekrutera. Napisz na blogu tutaj o „Big Brother patrzy”. Również twoje CV lub strona internetowa z poszukiwaniem pracy jest dokumentem biznesowym; to nie jest Twoja platforma do wyrażania poglądów politycznych.

Zrównoważyć 994 rzeczy, których nie chcesz w poszukiwaniu pracy, należy do kategorii „stosowanie zdrowego rozsądku”. Nie chcemy kwestionować twojego ilorazu CSA, zapisując wszystkie te 994. (Właściwie 6 rzeczy jako tytuł nie brzmiało wystarczająco imponująco, aby przyciągnąć twoją uwagę)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.