25 zawodów muzycznych, o których większość ludzi nie wie

Być może słyszałeś, że znalezienie pracy muzycznej jest prawie niemożliwe, zwłaszcza jeśli jesteś młody i dopiero zaczynasz. Chociaż może być prawdą, że niewielu początkujących muzyków osiągnie szczyty list przebojów, dostępne są setki tysięcy muzycznych miejsc pracy. Niektóre są przeznaczone dla wykonawców, inne dla nauczycieli, a inne dla personelu pomocniczego dla muzyków i wykonawców. Muzycy i inne osoby z branży muzycznej mogą pracować przy produkcji, występach, promocji i edukacji – nawet w medycynie. Obiecałem ci 25 zawodów muzycznych, o których większość ludzi nie wie – ale to nie jest technicznie prawda. Wiele z nich to zawody, o których ludzie wiedzą – ale nie biorą pod uwagę, gdy myślą o „zawodach muzycznych”. Gotowy na listę? No to ruszamy:

Praca muzyczna dla autorów piosenek:

Staff Songwriter pracuje dla wytwórni płytowej lub medialnej i pisze piosenki dla artystów podpisanych przez wytwórnię.

Niezależny autor tekstów pisze i sprzedaje własne piosenki. Twoje godziny należą do Ciebie, ale będziesz musiał dużo z nich popracować, aby Twoje piosenki zostały usłyszane.

Liryk pisze tylko słowa do piosenek. Może współpracować z kompozytorem lub współpracować z kimś z wytwórni muzycznej.

Jingle Writer pisze te chwytliwe reklamy, które słyszysz w telewizji i radiu – wiesz, takie, które utknęły w twojej głowie na kilka dni. Pisarz jingle może nie stać się znanym pseudonimem, ale zawsze znajdzie pracę.

Praca muzyczna w wydawnictwie:

Wydawca muzyczny wyszukuje i nabywa prawa autorskie do utworów w celu uzyskania licencji lub sprzedaży ich firmom fonograficznym i muzykom.

Administrator praw autorskich / licencjonowania (20 000 – 60 000 USD) zarządza licencjami i prawami autorskimi wydawnictwa muzycznego.

Redaktor muzyczny (20 000 – 60 000 $) ściśle współpracuje z kompozytorem przy dokumentowaniu, organizowaniu i określaniu czasu muzyków w projekcie.

Notesetter (15 000 – 50 000 $) transkrybuje muzykę z audio na stronę.

Muzyka w branży muzycznej

Koordynator A&R (artysta i repertuar) znajduje talent do podpisania przez wytwórnię płytową. Jego szefem jest Administrator A&R, stanowisko obejmujące planowanie budżetów dla artystów, zarządzanie przedstawicielami i koordynatorami oraz monitorowanie wydatków na produkcję.

Prace muzyczne w Public Relations obejmują zarówno asystenta publicysty, jak i dyrektora public relations. Dział PR jest odpowiedzialny za częste ujawnianie publiczności nazwisk artystów z wytwórni wytwórni. Wynagrodzenie waha się od zera dla stażysty do trzech cyfr dla wysoce doświadczonych menedżerów ds. Public relations.

Przedstawiciel ds. Relacji z artystami jest odpowiedzialny za utrzymywanie komunikacji i współpracy między wytwórnią fonograficzną a artystą lub zespołem.

Pracownik ds. Promocji współpracuje ze stacjami radiowymi i stacjami wideo, aby nadawać na antenie płyty wytwórni.

Przedstawiciele kampusów są agentami promocyjnymi – ale pracują bezpośrednio, aby promować produkty wytwórni płytowej wśród studentów i sprzedawców detalicznych muzyki. Praca jako przedstawicielka kampusu to świetny sposób na postawienie stopy w drzwiach wytwórni płytowej.

Muzyka Praca w edukacji

Nauczyciel muzyki uczy muzyki w klasach od przedszkola do college’u, a obowiązki są różne w zależności od wieku zajęć. W klasach podstawowych nauczyciel muzyki może skoncentrować się na nauczaniu doceniania muzyki i teorii, z pewną ilością instrumentów i teorii wykonania. W szkole średniej obowiązki zawodowe są bardziej zróżnicowane i mogą obejmować kierowanie występami uczniów oraz organizowanie i kierowanie zespołem lub chórem.

Dyrektor lub opiekun muzyczny jest odpowiedzialny za zarządzanie i ustalanie zasad dotyczących instruktorów muzycznych zatrudnionych przez wydział szkoły.

Praca muzyczna w Ministerstwie może obejmować pracę w niepełnym wymiarze godzin jako organista do pełnoetatowej pracy w kierowaniu profesjonalnym chórem oraz wykonywanie całego kultu muzycznego dla parafii lub całego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.