7 sposobów na wyjście z pracy i podjęcie pracy w domu

Każdego dnia możesz przeczytać artykuły o tym, jak ludzie nawiązują kontakty i znajdują inną pracę. Możesz znaleźć niezliczoną liczbę książek i artykułów o tym, jak tworzyć relacje, aby znaleźć pracę, która inaczej mogłaby nie być znana. A co z ludźmi, którzy nie chcą pracować?

Nie mówię o leniwej osobie bez ambicji. Osoba, o której mówię, to osoba bezrobotna, seryjny przedsiębiorca lub uchodźca korporacyjny. Jeśli obecnie pracujesz w jakiejś pracy, a to, czego chcesz, to nie inna praca, ale praca w domu, nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami może nadal być dla Ciebie.

Oto 7 strategii nawiązywania kontaktów, których możesz użyć, aby katapultować swoją pracę z kariery domowej.

1. Stwórz własną Radę Dyrektorów. IBM i Microsoft nie są jedynymi, którzy powinni mieć zespół na pokładzie. Jako właściciel firmy w domu chcesz mieć grupę ludzi, z którymi możesz się spotkać, opracować i uzyskać od nich porady.

Często mogą dostrzec w tobie umiejętności i talenty, których możesz nie rozpoznać. Kiedy już określisz swój cel biznesowy, możesz wykorzystać moc sześciu stopni separacji. Sześć stopni separacji to zasada, według której każdy na Ziemi może być połączony z inną osobą na planecie poprzez łańcuch znajomych, który dzieli nie więcej niż pięć relacji.

2. Dołącz do organizacji sieciowych dla przedsiębiorców. Odnoszący sukcesy właściciele firm lubią łączyć się z każdym z nich i rozszerzać swoje relacje. Poszukaj organizacji, które mają właścicieli firm w tym samym obszarze zainteresowań co Ty. Nie postrzegaj ich tylko jako konkurentów. Poszukaj okazji, przy których możesz im w jakiś sposób pomóc. Oto kilka grup do rozważenia:

Izba Handlowa

BNI (Business Networking International

Le-Tip

Rotary International

Każda z tych organizacji ma inny charakter i kulturę. Weź udział w kilku spotkaniach, zanim zadzwonisz do domu. Wiesz, czego ostatecznie chcesz. Basil S. Walsh stwierdza: „Jeśli nie wiesz, dokąd się wybierasz, jak możesz się tam spodziewać?”

Najpierw ustal bardzo szczegółowo, co zamierzasz osiągnąć. Czy zauważyłeś, że powiedziałem, że osiągniemy? Życie da ci dokładnie to, czego od niego oczekujesz. Zacznij od końca.

Nadszedł czas, aby marzyć o wielkich marzeniach i wizualizować, jak będzie wyglądać Twoje życie, gdy będziesz odnoszącym sukcesy właścicielem firmy. Nie martw się, jak to zrobić. Po prostu wyznacz cele, zadając sobie kilka kluczowych pytań, takich jak:

A. Co bym chciał zrobić, nawet gdybym nie dostał za to zapłaty?

B. Ile dni będę pracować w tygodniu?

C. Jaki rodzaj pracy w domu mnie interesuje?

D. Gdzie będę mieszkać?

E. Co lubię robić?

Określ, co musisz zrobić, aby wyjść z pracy. Czy wiesz, ile musisz zarobić w swojej firmie, aby odejść z pracy? Jaki jest Twój numer wolności finansowej? Twój numer wolności finansowej to kwota dochodu, który musisz mieć co miesiąc biernie, aby pokryć wszystkie wydatki.

Jednym z powodów, dla których chcesz to wiedzieć, jest to, że gdy szukasz możliwości uzyskania dochodu z własnej firmy, chcesz wybrać taką, która ma potencjał zysku, którego chcesz i potrzebujesz. Jeśli Twój numer wolności finansowej wynosi 5000,00 USD miesięcznie, nie chcesz wybierać firmy, która nie ma potencjału, aby zarabiać na jej pasywnie.

Nawiązując kontakty i poznając nowych ludzi, możesz analizować możliwości biznesowe, które pojawiają się z całkowicie pozbawionego emocji punktu widzenia, ponieważ masz jasność co do swoich celów.

3. Pamiętaj, że lepiej jest dawać niż otrzymywać. Jednym z największych problemów związanych z networkingiem jest to, że większość ludzi bierze w to udział, aby najpierw sprawdzić, co mogą dostać, zanim dadzą. Zawsze szukaj sposobu, by służyć ludziom, których spotykasz jako pierwsze. Istnieje uniwersalne prawo wzajemności. Zawsze otrzymasz więcej, niż rozdasz. Kiedy poznajesz ludzi, zastanów się, jak możesz wzbogacić ich życie lub pomóc im osiągnąć ich cele.

Jeśli czytasz artykuł lub natkniesz się na coś, co może im pomóc, wyślij to. Kiedy szczerze interesujesz się sukcesem innych, jesteś błogosławiony poprzez swoje dawanie.

Niektórzy nazywają to karmą, a inni mówią, że zbierasz to, co siejesz. Doświadczenia mojego życia były błogosławione bardziej, niż mogłem sobie wyobrazić, ilekroć daję.

Poszukaj więc sposobów, aby wnieść swój wkład. Możesz to zrobić na różne sposoby:

za. Zgłoś się jako wolontariusz do pracy z nimi.

b. Przedstaw je osobom w Twojej sieci, które mogą pomóc

m.

do. Wysyłaj notatki lub artykuły, które mogą być obszarami zainteresowań lub
może pomóc w rozwoju ich działalności.

4. Dowiedz się, jak tworzyć joint venture lub partnerstwo strategiczne. Jednym z najszybszych sposobów na wyjście z pracy, założenie firmy lub po prostu zarobienie pieniędzy jest utworzenie z kimś spółki joint venture.

Joint Venturing to sposób na zabranie siebie lub dwóch innych osób, które mogłyby czerpać korzyści ze wspólnej pracy, ale po prostu nie miały związku. Zyskujesz na nawiązaniu połączenia.

Na przykład wiesz, że weterynarz ma dużą praktykę z listą ponad 700 klientów. Masz również związek z nowym fryzjerem w mieście, który stara się rozwinąć swój biznes. Składasz te dwie rzeczy razem i za każdym razem, gdy golarka pozyskuje nowego klienta w związku z twoją strukturą tej umowy, otrzymasz zapłatę. Nazywamy tę skrzynkę pocztową pieniędzmi. Pieniądze trafiają do Twojej skrzynki pocztowej, niezależnie od tego, czy pracujesz, czy nie.

5. Skonfiguruj pisemny plan sieci. Jestem zdumiony, ile czasu i wysiłku poświęcą ludzie, aby znaleźć nową pracę. Jednak jeśli chodzi o planowanie planu wyjścia z wyścigu szczurów, robią to prawie przypadkowo. Będziesz dużo skuteczniejszy, jeśli masz spisany plan. Plan nie musi być rozbudowany. Oto kilka podstawowych kwestii, które chcesz omówić:

za. Jaki jest mój cel?

b. Kogo chcę poznać

do. Na jakich wydarzeniach powinienem się skupić?

re. Jak często powinienem nawiązywać kontakty?

6. Weź udział w seminariach i imprezach obozowych. Specjalistyczna wiedza jest jednym z kluczy do odniesienia sukcesu w firmie prowadzonej w domu. Uczestnicząc w obozach i seminariach, możesz otoczyć się ludźmi o podobnych poglądach, a także uczyć się od ekspertów.

Jeśli jednak naprawdę chcesz, aby te doświadczenia edukacyjne były opłacalne, zrób trzy rzeczy:

za. Przedstaw się co najmniej 3 osobom i zdobądź ich karty. Zapytaj ich, dlaczego tam są i co mają nadzieję uzyskać dzięki wydarzeniu. Wymień numery i zapytaj: „Jaka jest najważniejsza rzecz, której potrzebujesz, aby Twoja firma odniosła sukces?”

Kiedy poprosisz o to kogoś innego, naprawdę poznasz kogoś i być może będziesz w stanie mu pomóc. Ponadto z szacunku będą chcieli wiedzieć o Tobie więcej i może powstać nowy związek.

b. Idź na lunch z kimś, kogo spotkasz na seminarium i powiedz jej, czego się do tej pory nauczyłeś i co zamierzasz wprowadzić. Jest coś w głośnym mówieniu o swoim celu, co sprawi, że będzie on prawdziwy. Jeśli natychmiast wykonasz jedno działanie za każdym razem, gdy się czegoś nauczysz, wyniki będą rosły wykładniczo.

do. Przedstaw się prelegentowi. Czasami może to być trudne, jeśli wydarzenie jest duże. Jeśli jednak istnieje podpisanie książki, kup ich książkę, więc podczas podpisywania możesz zadać jedno pytanie. Moje pytanie brzmi: „Jaka jest najważniejsza umiejętność, którą przyczyniasz się do sukcesu?” Możesz polubić moje pytanie lub wymyślić własne. Chodzi o to, że masz świetną okazję do nawiązywania kontaktów i uczenia się od kogoś, kto jest mistrzem w swoim rzemiośle. Wykorzystać okazję.

7. Miej cel dla każdej okazji do nawiązywania kontaktów. Samo pójście na wydarzenie i „praca na sali” prawie nigdy nie daje wymiernych rezultatów. Zanim weźmiesz udział w jakimkolwiek wydarzeniu, wiedz z wyprzedzeniem, jaki ma być wynik. Masz zamiar poznać konkretną osobę? Jak zabezpieczysz swoje wprowadzenie? Upewnij się, że opracowałeś plan i pozyskasz wsparcie od kogoś, kto pomoże ci go wykonać w razie potrzeby.

Na przykład, jeśli chcesz się z kimś spotkać, zapytaj gospodarza spotkania networkingowego, czy zna tę osobę i czy byłby skłonny Cię przedstawić. Twoje szanse na sukces są prawie gwarantowane ze względu na charakter wydarzenia.

Networking jest często pomijaną okazją do znalezienia wyjścia z wyścigu szczurów. Jeśli chcesz szukać pracy w domu, kontakty mogą być kluczem do szybkiego sukcesu. Zapoznaj się z wewnętrznymi wskazówkami i odkryj 7 sposobów na wyjście z pracy w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.