Administratorzy utrzymują przewagę konkurencyjną

Specjaliści administracyjni należą dziś do najbardziej wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników. Wielu z nich jest ekspertami w dziedzinie DTP, raportowania w arkuszach kalkulacyjnych, budżetowania i badań internetowych.

Poza tymi biegłościami posiadają ulepszoną komunikację werbalną i pisemną oraz umiejętności wielozadaniowe, umiejętność pracy w zespole i umiejętności rozwiązywania problemów. Ze względu na swoją wszechstronność pracownicy administracyjni odgrywają kluczową rolę w wielu organizacjach.

Chociaż zapotrzebowanie na personel biurowy jest obecnie duże, przyszłość jest mniej pewna. Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że ogólny wzrost zatrudnienia pracowników administracyjnych spadnie w ciągu najbliższych ośmiu lat. Nadal jednak będą istnieć możliwości dla tych, którzy dotrzymują kroku nowym technologiom.

Ed Meisenheimer, wiceprezes i dyrektor generalny Kelly Services, ekspertów ds. Personelu biurowego, sugeruje: „Aby zwiększyć zbywalność, zostań autorytetem w zakresie treści internetowych, prezentacji multimedialnych, spotkań online i wideokonferencji. czy medycyna to kolejny sposób na poszerzenie możliwości zatrudnienia ”.

Zatrudniając miliony pracowników administracyjnych w swojej 60-letniej historii, jego firma oferuje następujące dodatkowe wskazówki dotyczące kariery, aby zachować przewagę konkurencyjną:

Popraw umiejętności obsługi komputera i biegłość we wszystkich aplikacjach, z których korzysta Twoja organizacja. Zostań wolontariuszem, aby uczyć innych.

Dalszy rozwój umiejętności zarządzania czasem, organizacji i ustalania priorytetów w celu zarządzania wieloma projektami i priorytetami.

Wyostrz umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej.

Rozwiń umiejętności przywódcze, negocjacyjne i strategiczne myślenie. Dołącz do stowarzyszeń, które prowadzą seminaria edukacyjne i oferują możliwości nawiązywania kontaktów.

Zgłaszaj się do udziału w zespołach, aby zwiększyć widoczność wśród kadry kierowniczej.

Utwórz portfolio swoich umiejętności, aby zapewnić sobie przewagę konkurencyjną podczas marketingu swoich osiągnięć.

Subskrybuj różne periodyki, aby otrzymywać informacje o swojej branży.

Ubierz się odpowiednio do środowiska biurowego. Niezależnie od tego, czy strój jest biznesowy, czy biznesowy, ubierz się tak, aby przekazać profesjonalny wizerunek.

Zachowaj pozytywne nastawienie. Przy ciągłych zmianach w dzisiejszych organizacjach jest to ważna cecha, która zostanie rozpoznana przez twojego szefa i twoich kolegów.

Specjaliści administracyjni należą do najbardziej elastycznych i zaradnych pracowników, a najlepsi pracodawcy dbają o nich, oferując szkolenia i zapewniając ścieżkę kariery. Meisenheimer podsumowuje, że w dzisiejszym szybko zmieniającym się klimacie biznesowym pracownicy administracyjni, którzy doskonalą istniejące umiejętności, zdobywają nowe talenty i są proaktywni w planowaniu kariery, zwiększą swój potencjał awansu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.