Bezprawne zakończenie: 18 rzeczy, które prawnik może chcieć zobaczyć podczas spotkania

Bezprawne zakończenie ma miejsce, gdy zostaniesz zwolniony w sposób naruszający porządek publiczny i może obejmować sytuacje, w których zostałeś zmuszony do rezygnacji (tzw. Konstruktywne zwolnienie). Jeśli Twój pracodawca Cię zwolnił lub poprosił Cię o rezygnację, lub jeśli zrezygnowałeś z pracy, ponieważ czułeś, że warunki pracy były nie do zniesienia, możesz mieć powód o bezprawne zwolnienie.

Musisz skontaktować się z prawnikiem i umówić się z nim na wstępną konferencję. Aby pierwsze spotkanie było jak najbardziej owocne, należy dostarczyć prawnikowi kopie szeregu dokumentów do wglądu.

Kluczowym elementem do przeglądu jest dziennik lub chronologia lub pisemny dziennik wydarzeń, z datami ważnych problemów związanych z zatrudnieniem, wszelkimi sprzeciwami, jakie złożyłeś w stosunku do polityki lub praktyk zatrudnienia, jakikolwiek udział, jaki miałeś w dochodzeniu w sprawie skargi dotyczącej dyskryminacji, spotkania, i niekorzystne działania podjęte przeciwko tobie.

Jeśli prowadziłeś taki dziennik, dobrze; Zrób kopię. Jeśli nie, zacznij odtwarzać serię wydarzeń z pamięci, e-maili, dokumentów, kalendarza i wszystkiego, co może pomóc Ci ożywić pamięć. Najłatwiej to zrobić na komputerze, jako tabela w programie Microsoft Word lub jako zmodyfikowany arkusz kalkulacyjny w programie Microsoft Excel. Zaletą korzystania z komputera jest to, że kiedy przypomnisz sobie zdarzenie, które miało miejsce między dwoma zdarzeniami, które już masz w tabeli, możesz po prostu wstawić nowy wiersz do tabeli i wpisać datę i szczegóły wydarzenia.

Posiadanie kopii dokumentacji do wglądu przez prawnika pomoże mu określić, czy byłeś ofiarą bezprawnego zakończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.