Co trend w internetowych bazach danych oznacza dla branży badania zatrudnienia

Najbardziej widocznym trendem w branży monitorowania zatrudnienia jest mnożenie się internetowych baz danych oferujących tanie weryfikacje tożsamości. Każdy może uzyskać dostęp do Internetu i dzięki szybkiemu wyszukiwaniu kupić np. Rejestry karne za niewielką opłatą. Chociaż jest to bardzo atrakcyjne dla firm, które chcą ograniczyć budżet na weryfikację przeszłości, w rzeczywistości może to być niebezpieczny trend.

Co mówią firmy, które przeprowadzały kontrole przeszłości, kiedy sprawdzanie zatrudnienia ˇ ° przemysłˇ ± było tylko koncepcją, a nie przyjętą praktyką?

Tom Lawson, założyciel APSCREEN, najstarszej firmy zajmującej się badaniami przesiewowymi w kraju, mówi: ˇ ° Konieczność sprawdzenia przeszłości została ustalona i dlatego obserwujemy tak dużą liczbę osób wchodzących do biznesu – szczególnie z powodu Internetu sprawia, że ​​wejście do tego pola jest łatwe ze względu na niskie koszty uruchomienia. ˇ ±

Lawson kontynuuje: ˇ ° Ale w 1980 r., Kiedy praktycznie wymyśliliśmy koncepcję kontroli zatrudnienia, firmy musiały być przekonane, że jest dobry powód, aby wydawać pieniądze na weryfikację tożsamości. Zawsze byliśmy firmą, która skupiała się na szkoleniu naszych specjalistów w zakresie sprawdzania kompletności, dokładności i dokładności aplikacji oraz zapewnianiu naszym klientom
zindywidualizowana usługa. Ten trend internetowych baz danych jest dla nas bardzo niepokojący, ponieważ ryzyko błędu i odpowiedzialności jest bardzo duże. ˇ ±

Niebezpieczeństwa baz danych – Caveat Emptor of the Quick Turnaround

Bazy danych są tak dobre, jak logika wyszukiwania używana do pobierania przechowywanych danych, a logika wyszukiwania jest droga i tylko tak dobra, jak kwota, którą firmy bazodanowe chcą w nią zainwestować. Niestety, pojawienie się Internetu ułatwiło każdemu rozpoczęcie działalności online. W rezultacie wiele firm, które rozpoczynają działalność w Internecie ˇ ° sprzedaż danych, robi to, ponieważ koszty rozpoczęcia działalności są niewielkie, co oznacza, że ​​bazy danych mogą dostarczyć jedynie ograniczoną ilość informacji.

Co gorsza, większości dostawców internetowych baz danych brakuje gruntownej wiedzy praktycznej na temat sprawdzania potencjalnych kandydatów. Koncentrują się na sprzedaży jednostek informacji dla zysku.

Firmy baz danych nie mogą po prostu używać gotowego oprogramowania do pobierania publicznie skompilowanych informacji z repozytoriów. Występuje w zbyt wielu zastrzeżonych ˇ ° systemach operacyjnych i chociaż dobra, droga logika wyszukiwania pomaga rozróżnić różne języki informacji wprowadzanych do systemu archiwalnego bazy danych firmy, NIGDY nie może być w 100% kompetentna, nawet jeśli jest bardzo solidna architektura pobierania.

Dzięki czystej nauce baz danych, 100% możliwości wyszukiwania informacji jest niemożliwe, chyba że (jak ostatnio wykazały fiaski IRS i FBI Computer), ˇ ° źródłoˇ ± dane pochodzą z całkowicie kompatybilnych systemów. Oznacza to, że wchodząc do środka, nigdy nie możesz oczekiwać, że będziesz mieć pełny plik podczas kompilowania danych z różnych systemów. Skutkuje to ˇ ° spadkami danych ˇ ±, w których bajty informacji w tajemniczy sposób znikają, a także wirusy komputerowe, które mogą przebywać niewykryte w komputerach mainframe przez lata i bezkrytycznie usuwać dane, które byłyby niemożliwe do odczytania w obcym środowisku operacyjnym, takim jak strona trzecia kompilator.

Klasyczny przykład tego miał miejsce 17 stycznia 1990 r., Kiedy klient District Cablevision prowadzący badanie przesiewowe otrzymał niesławny, niepoprawny raport o skazaniu za kokainę jednego z Jamesów Russella Wigginsa, który nie został zweryfikowany pod względem dokładności ani związku z tematem Wigginsa, a który doprowadziło do poważnej eliminacji pozwu o kandydaturę wniesionego przeciwko dostawcy na podstawie pomówienia. Ten błąd zadał poważny cios reputacji dostawcy i spowodował zapłacenie znacznej kwoty pieniężnej. (Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych, Dystrykt Kolumbii; Sprawa cywilna 90-199; Wiggins (i in.) Przeciwko Equifax Services, Inc. (i in.).)

Firmy bazodanowe przewyższają obecnie liczbę legalnych badaczy zatrudnienia prawie 75 do 1 w branży. Głównym problemem z takimi dostawcami, którzy reklamują ˇ ° ogólnokrajowe czeki karne, ˇ ± ˇ ° ogólnokrajowe czeki kryminalne, ˇ ± ˇ ° natychmiastowo lub ˇ ° online, ˇ ± jest prawdziwość danych, które sprzedają i kompetencje wyszukiwanie używane do pobierania danych.

Wielu dostawców pozyskuje dane z wielu źródeł, nie mając pojęcia, kto je w pierwszej kolejności zebrał. Dane te są następnie łączone we własnym formacie każdego dostawcy, który często nie zawiera pełnych informacji.

historia przestępstwa seksualnego, udziału w przemocy domowej lub przekwalifikowania się na polecenie nękania. Wszystkie te czynniki przyczyniają się, ale niekoniecznie muszą być związane z opisem stanowiska pracy, i chociaż są ekscytujące, mogą doprowadzić pracodawcę do sądu za wykorzystanie informacji do odrzucenia kandydatury lub niemożność ich zastosowania.

Do tej pory powinno być już całkiem jasne, że profesjonalne sprawdzanie przeszłości jest kompleksowym pakietem, który znacznie przewyższa wszelkie fragmenty informacji, które mogą być dostarczone przez każdą indywidualną internetową bazę danych. Kiedy ktoś myśli o zatrudnieniu kogoś i wierzy, że ˇ ° wszystko, co naprawdę muszę zrobić, to sprawdzić odciski palców, naprawdę nie ma sensu. Potrzeba o wiele więcej informacji, aby podjąć ostrożną i przemyślaną decyzję o zatrudnieniu. Poza tym tylko wydziały policji sprawdzają odciski palców, a nie pracodawcy.

Ryzyko odpowiedzialności związane z niewykonaniem weryfikacji przeszłości

W dzisiejszym środowisku zatrudniania pracodawcy stają przed coraz większym ryzykiem odpowiedzialności w miejscu pracy, gdy decydują się nie sprawdzać przeszłości
ich pracownicy wiadomości. Zobowiązania te obejmują:

ˇ¤ Odpowiedzialność Lokalu za niezabezpieczenie klientów przed pracownikami, którzy kradną, kłamią, oszukują lub ranią

ˇ¤ Niedbałe zatrudnienie odpowiedzialność w przypadku przemocy lub nadużyć powierniczych, za niedostarczenie innym pracownikom bezpiecznego miejsca pracy

ˇ¤ Rozwiązanie lub dochodzenie w sprawie osoby, która zatrudniła wnioskodawcę, który później okrada firmę lub naraża firmę na wyżej wymienione zobowiązania.

ˇ¤ Spory sądowe w ramach teorii odpowiedzialności dyrektora / dyrektora z powodu niekompetentnych lub nieudolnych praktyk zatrudniania z udziałem firmy i / lub osoby, która zatrudniła pracownika

Aby zapobiec tego typu sporom, firma musi opracować udoskonaloną politykę kadrową, która obejmuje element profesjonalnej kontroli zatrudnienia.

Musisz mieć wiedzę na temat przepisów prawa pracy, w których może Ci pomóc dobry weryfikator przeszłości. Na przykład, czy wiedziałeś, że podjęcie decyzji o niezatrudnieniu kogoś na podstawie samego protokołu aresztowania jest niezgodne z prawem? Zwykle jedyną legalną sytuacją, w której dostawca zewnętrzny może ujawnić informacje o aresztowaniu, są placówki opieki dziennej i pracownicy obiektu jądrowego. Na
pracodawca generalnie nie ma prawa pytać o zatrzymania i nie może wykorzystać tych informacji do odmowy zatrudnienia

Krytyczne wskazówki dotyczące wyboru osoby sprawdzającej zatrudnienie

Czego więc powinieneś szukać w firmie sprawdzającej zatrudnienie?

Przede wszystkim szukaj długowieczności. Im dłużej firma przeprowadza weryfikację tożsamości, tym większe jest jej doświadczenie, a co za tym idzie, wiedza, jaką będzie posiadała w rozpoznawaniu objawów osoby podejrzanej. Jest to dziedzina, w której kontrolerzy muszą nie tylko być dobrze wyszkoleni, ale także mieć duże doświadczenie.

Poproś o referencje, a następnie zadzwoń do nich. Potrzebujesz firmy z obszernym i pozytywnym doświadczeniem w dostarczaniu faktycznych informacji, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o zatrudnieniu.

Poszukaj profesjonalnych członkostwa firmy w organizacjach takich jak ASIS, SHRM, PIHRA, NPRRA, NAPBS i innych. Wskazuje to na połączoną wiedzę o branży kontroli bezpieczeństwa i bezpieczeństwa.

Czy jako firma zatrudniająca; masz pełną wiedzę z zakresu prawa pracy? Jeśli nie, to Twoja firma musi znać przepisy dotyczące kontroli przeszłości. Jeśli jest to niezwykle korzystne, jeśli zatrudniasz firmę, która ma
ostra znajomość ˇ ° niedbałych praktyk zatrudniania, w dużej mierze w taki sposób, że
Biegły Świadek by wiedział.

Firma powinna mieć dogłębną, dogłębną i długoterminową wiedzę na temat ustawy o uczciwych i dokładnych transakcjach kredytowych (FACTA) oraz ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej (FCRA), a także ustawy Sarbanes-Oxley, ustawy Gramm-Leach-Bliley, oraz niezliczone lokalne przepisy, które mogą mieć zastosowanie do procesu zatrudnienia lub nie. W razie potrzeby powinni mieć również możliwość składania za ciebie zeznań w sądzie; a nawet lepiej, przede wszystkim trzymaj cię z dala od sądu!

Czy Twój potencjalny screener ma wiedzę i zrozumienie obecnych systemów zarządzania zasobami ludzkimi? A co z korporacyjnymi programami due diligence lub programami sprawdzania stanu zatrudnienia, które szkolą ludzi w znajdowaniu fałszywych aplikacji i fałszywych tożsamości?

Czy zaczynasz dostrzegać, że weryfikacja przeszłości to o wiele więcej, niż na pierwszy rzut oka?

Krótko mówiąc, czy Twój dostawca może pomóc Ci uchronić Cię przed niepożądanymi sporami sądowymi? Jeśli Ty lub ktoś w Twojej firmie nie jest ekspertem w zakresie prawa pracy, narażasz swoją firmę na znaczne ryzyko, korzystając z internetowego dostawcy baz danych. Jeśli korzystasz z wielu internetowych baz danych, prawdopodobnie nie jesteś chroniony.

Te firmy internetowe nie tylko zwiększają ryzyko narażenia, ale mogą nawet je zwiększać. Na przykład, powiedzmy, że obecnie korzystasz z zatrudnienia
weryfikator, który nie wymaga dostarczenia podpisanego oświadczenia dla każdego kandydata. Brzmi stosunkowo nieszkodliwie, prawda?

W przypadku audytu biura informacji kredytowej, Twoja firma jest teraz odpowiedzialna za sporządzenie oryginalnego podpisanego wniosku, a zatem jest również odpowiedzialna, jeśli nie masz takiego w aktach. Dobry weryfikator zatrudnienia to nie tylko długoterminowe, certyfikowane biuro informacji kredytowej, ale także regularnie składają podpisy pod te audyty i nigdy nie powinieneś nawet wiedzieć, kiedy te audyty mają miejsce. Typowy proces sądowy tego rodzaju może kosztować firmę sześć cyfr. Firma kupująca weryfikacje tożsamości nie ma żadnych korzyści z podjęcia tego rodzaju ryzyka.

Jakie rodzaje badań wyroków skazujących, ręczne lub internetowe bazy danych oferuje firma? Większość firm nie zdaje sobie sprawy, że nie ma absolutnie ŻADNEGO pojedynczego źródła informacji na temat wyroków skazujących. Nie istnieje – nigdzie. Czy weryfikują te odkrycia z identyfikatorami podmiotów, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Czy Twój dostawca usług internetowych twierdzi, że ma rekordy roszczeń o odszkodowanie dla pracowników? Wszelkie przekazane informacje dotyczące roszczeń odszkodowawczych pracownika potencjalnie dają użytkownikowi fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że ​​jedyne dostępne dokumenty dotyczące odszkodowania dla pracowników to odwołania, a nie roszczenia, a większość dostępnych akt jest zapieczętowanych, ponieważ nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Oznacza to, że współczynnik kompetencji plików dla tego typu danych wynosi około 40% – nie jest to wystarczająco dobre.

Czy osoba badająca zatrudnienie ma międzynarodowe możliwości badawcze? Jeśli nie,
w jaki sposób będą sprawdzać osoby z zagranicy, których możesz chcieć zatrudnić? Bez tego rodzaju powiązań i sieci relacji rozwijanych przez długi czas uzyskanie takich informacji byłoby prawie niemożliwe.

Czy firma, którą chcesz zatrudnić, była kiedykolwiek zaangażowana w spór sądowy dotyczący niewłaściwych procesów kontroli? Czy mogą zapewnić co najmniej trzy długoterminowe referencje? Czy mają ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej obejmującej błędy i przeoczenia? Czy są to FACTA, FCRA; Zgodność z CCRRA i G-L-B?

I oczywiście musisz znać praktyczne rzeczy, takie jak koszt, czas realizacji
czas i sposób raportowania. Wiele kompetentnych osób sprawdzających zatrudnienie jest wymienionych w publikacjach, takich jak Przewodnik dla nabywców branży bezpieczeństwa, a także w publikacjach branżowych, takich jak te związane z Towarzystwem Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) i Amerykańskim Stowarzyszeniem Bezpieczeństwa Przemysłowego (ASIS).

To, co jest teraz potrzebne w tej branży, to standaryzacja zgodności dla osób kontrolujących zatrudnienie i kogoś, kto zintensyfikuje i stworzy spółdzielnię branżową, która będzie mogła to kontrolować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.