Czas na podsumowanie po utracie pracy

Na dzisiejszym bardzo niestabilnym i stale ewoluującym rynku pracy bezpieczeństwo zatrudnienia szybko odchodzi w przeszłość. Każdego roku zwalniane są setki tysięcy ludzi, a liczba ta rośnie, więc nie jesteś sam! Ale w zależności od tego, jak długo byłeś w swojej ostatniej pracy, może się okazać, że jesteś trochę zardzewiały, jeśli chodzi o szukanie pracy w dzisiejszym środowisku.

Pierwszą rzeczą jest uświadomienie sobie, że zwolnienie to tak naprawdę nie koniec świata. W rzeczywistości może się to nawet okazać błogosławieństwem w nieszczęściu – obowiązkową zmianą kariery! Potraktuj to jako okazję do zastanowienia się, dlaczego zostałeś zwolniony i jaki jest następny etap. Oczywiście zwolnienie może przydarzyć się każdemu, ale jeśli chcesz zmienić sytuację w produktywną, pozytywną, musisz stawić czoła faktom i zrozumieć, dlaczego tak się stało. Przeprowadź autoanalizę, dlaczego tak się stało: czy można było tego uniknąć, czy nie? Mogłeś wyjść na czas czy nie? Wszystko po to, aby Twój następny ruch i strategia rynku pracy miała realistyczne i oparte na faktach podstawy. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz robić, jest pozostawanie w branży, która wymiera!

Kiedy opracujesz strategię rynku pracy i zdecydujesz, jakie opcje pracy wybrać i czy chcesz zdywersyfikować, czy pozostać w tej samej branży, możesz odkryć, że jesteś trochę zardzewiały w świadomości rynku pracy. Są kluczowe rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli chcesz z powodzeniem osiągnąć swój cel zawodowy. Na przykład nigdy nie składaj podań o pracę, w których zostałeś zwolniony, ponieważ spowoduje to pojawienie się pytań bez odpowiedzi, dlaczego zostałeś zwolniony. Będziesz miał czas na wyjaśnienie powodów, gdy postawisz stopę w drzwiach na rozmowę twarzą w twarz. Świetną wskazówką jest napisanie „Koniec umowy” w swoich aplikacjach. To jest gra bezpieczna.

Cokolwiek robisz, szukając pracy, pamiętaj, aby kierować swoim życiem i pokazać potencjalnym pracodawcom swoją najlepszą stronę. Z odpowiednim planem i świetnym CV Twój sukces jest pewny. Jednak aby to osiągnąć, trzeba mieć odpowiednie umiejętności związane z rynkiem pracy. Zacznij więc od analizy poziomu kompetencji w zakresie aktywności na rynku pracy dzięki naszej BEZPŁATNEJ ocenie wyników na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.