Czy chciałbyś być bogaty i sławny?

Chciałbyś być bogaty i sławny? Większość z nas byłaby zadowolona tylko z jednego z nich, ale aktorscy statystycy zwykle nie kończą się żadnym! Powiedziawszy, że może to być zabawne, a także stopa w drzwiach świata filmu i telewizji. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Uważaj na sztuczki oszustów.

Istnieje wiele oszustw i wad, które wykorzystują dążenie ludzi do bycia statystami. Najczęstsze wady zwykle wiążą się z bardzo wysokimi opłatami za zarejestrowanie się w agencji ds. Aktorów. Opłaty te mogą wynosić 100 USD i zwykle uprawniają do kompozytów lub ujęć głowy, które są w najlepszym przypadku bezcelowe, aw najgorszym wprowadzające w błąd, lub obietnicę serii zajęć aktorskich, które, jeśli się zmaterializują, nie przyniosą żadnych korzyści.
Aby uniknąć tych pułapek, poszukaj dobrze ugruntowanej renomowanej agencji. Za pierwszego administratora zostanie pobrana jednorazowa opłata rejestracyjna w wysokości 20 lub 30 USD. Ale potem zarabiają pieniądze, kiedy to robisz – to ich praca! Będą pracować, aby znaleźć przesłuchania odpowiadające Twoim umiejętnościom i typowi fizycznemu.Jeśli masz określone umiejętności lub cechy fizyczne, możesz otrzymać więcej wynagrodzenia. Warto zaznaczyć, że jeśli masz agenta i sam zdobywasz pracę, bez jego wkładu, nadal musisz mu zapłacić. Jeśli jesteś z agentem i nie dostaniesz żadnej pracy, możesz przenieść się do innego, dając mu 30-dniowe powiadomienie o odstąpieniu od umowy na piśmie.

Zachowuj się na planie.

Ponieważ bardzo złe zachowanie na planie może mieć ogromny wpływ na ilość pracy, którą otrzymujesz.
Oto kilka dobrych zasad;
Dotrzeć wcześnie,
Jeśli jesteś nowy, obserwuj i ucz się od swoich bardziej doświadczonych kolegów,
Warto zabrać ze sobą książkę, ponieważ możesz godzinami siedzieć na planie i nic nie robić, bądź cierpliwy. Ale kiedy zostaniesz poproszony o zrobienie czegoś, zrób to od razu.
Traktuj obsadę i ekipę z uprzejmością i szacunkiem,
Jedzenie jest zapewnione, ale poznaj swoje miejsce w kolejności dziobania – na dole,
Nigdy nie zawracaj sobie głowy gwiazdami! Jeśli zainicjują rozmowę, odpowiedz, ale jesteś tam, aby wykonać pracę, nie dostajesz wynagrodzenia za bycie fanem lub za zapełnienie książki z autografami.

Na planie złe zachowanie zagrozi twoim szansą, że zostaniesz poproszony o zwrot lub nawet wysłany z planu tam i wtedy.

Miej oczy i uszy otwarte.

Dotyczy to nie tylko korzystania z porad bardziej doświadczonych statystów na planie, jak wspomniano powyżej, ale dotyczy to również poszukiwania pracy. Reklamy, filmy i programy telewizyjne są kręcone w całym kraju, a gdy kręcona jest scena plenerowa, miejscowi mogą dostać pracę jako statystycy. Ogłoszenia o tych pracach można znaleźć w lokalnej prasie i chociaż są na najniższym końcu tabeli płac, mogą być początkiem czegoś większego lub po prostu dobrym doświadczeniem.

Kup kartę SAG.

Istnieją dwa rodzaje dodatków, te z kartą Gildii aktorów ekranowych (SAG) i te bez. Gildia aktorów ekranowych została utworzona, aby poprawić warunki pracy aktorów. Karta SAG oznacza, że ​​zarabiasz więcej i miejmy nadzieję, że Twoja kariera rozwija się szybciej. Każda dodatkowa karta zaczyna się bez karty, a potem, gdy wykonują coraz więcej pracy, mają większe szanse na zdobycie jednej. Podstawową zasadą jest to, że im więcej pracy wykonujesz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że otrzymasz kartę, a kiedy ją otrzymasz, tym więcej pieniędzy otrzymasz. Łatwy!

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł. Granie jako dodatek może być zabawne, prawdopodobnie nie uczyni Cię bogatym i sławnym, ale możesz zdobyć dobrych przyjaciół i przeżyć wspaniałe historie z przyjęć na kolacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.