Dlaczego absolwenci studiów MBA zarabiają 56% więcej!

Najnowsza ankieta przeprowadzona wśród naszych członków wykazała, że:

1. Średnia pensja MBA wyniosła 66 500 funtów
2. 70% stanowili członkowie zarządu lub kierownicy wyższego szczebla
3. Oczekuje się, że 1 na 4 osoby będzie w przyszłości prowadzić własną działalność gospodarczą
4. MBA są wykorzystywane głównie w zarządzaniu ogólnym, marketingu, strategii korporacyjnej i IT
5. Około 25% absolwentów to kobiety.

Być może czas miał mniejszy wpływ na korzyści płynące z tradycyjnych studiów MBA. Świadomość, że znasz pojęcia tak dobrze, jak ci, którzy próbują „oślepić cię żargonem”, jest równie ważna jak zawsze, podobnie jak umiejętność konstruktywnego krytycyzmu wobec konsultantów lub innych osób dostarczających „rozwiązań” problemów zarządzania.

Nadal ważna jest umiejętność korzystania z narzędzi i technik zarządzania – od podstawowego arkusza kalkulacyjnego po zaawansowane narzędzie do zarządzania wiedzą – do jasnej komunikacji, czy to na piśmie, czy podczas prezentacji, oraz do dokładnej analizy problemu przed zaproponowaniem rozwiązania.

Ale oprócz tego dzisiejszy MBA prawdopodobnie zapewni ci szereg „miękkich” umiejętności i zrozumienia. Prawdopodobnie rozwiniesz swoje umiejętności pracy zespołowej, aby zrozumieć, dlaczego ludzie w organizacjach zachowują się tak, jak to robią, i stać się bardziej świadomym problemów, jakie może powodować stres.

Zrozumienie podstawowych funkcji w organizacji i głównych cech otoczenia, które na nią wpływają, jest nadal kluczowe dla skutecznego zarządzania strategicznego. Ekspozycja na najnowsze myślenie kierownictwa zawsze będzie atutem.

To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o możliwości kariery dla studentów MBA. Posiadanie tytułu MBA daje niezliczone możliwości zatrudnienia, głównie na najwyższych stanowiskach, i może ogromnie pomóc w rozwoju kariery.

Po oszacowaniu kosztu MBA musisz ocenić korzyści płynące z tytułu MBA pod względem wyższych wynagrodzeń, lepszych zarobków i więcej możliwości kariery, aby ocenić wartość pieniężną swojego dyplomu MBA!

Zachęcamy do dowiedzenia się więcej o dostępnych obecnie najlepszych programach MBA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.