Dlaczego pielęgniarstwo jest jednym z najsilniejszych obszarów gospodarki USA

Pielęgniarstwo jest często uważane za karierę odporną na recesję. Chociaż możliwe jest ograniczenie w wielu dziedzinach życia, gdy gospodarka idzie na południe, opieka medyczna nie jest jednym z tych obszarów. Niezależnie od tego, czy masz dużo pieniędzy, czy bardzo mało, nadal chorujesz lub możesz doznać kontuzji. To sprawia, że ​​wizyta w szpitalu lub u lekarza jest koniecznością. Bardzo niewiele osób zastanawia się nad rachunkami za leczenie przed wizytą w szpitalu w nagłych przypadkach.

Kariery medyczne, aw szczególności pielęgniarki, rozwijają się w tempie szybszym niż w przypadku większości innych zawodów. Zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia jest wszechstronne, przy rosnącym zapotrzebowaniu w szpitalach, placówkach opieki długoterminowej, agencjach domowej opieki zdrowotnej i gabinetach lekarskich. Pielęgniarki są również zatrudniane w innych miejscach, takich jak lokalne wydziały zdrowia, szkoły oraz jako konsultanci telefoniczni dla świadczeniodawców opieki zarządzanej.

Rosnące potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej

Jednym z czynników powodujących zapotrzebowanie na więcej pielęgniarek jest starzejąca się populacja Stanów Zjednoczonych. Populacja wyżu demograficznego, największa w historii naszego kraju, starzeje się i potrzebuje opieki medycznej. Starsi pacjenci mają inne potrzeby niż młodsi. Doprowadzi to do rosnącego zapotrzebowania na pielęgniarki chętne do pracy w placówkach opieki długoterminowej, a także pielęgniarki pracujące w domowej opiece zdrowotnej.

Inną kwestią związaną ze starzeniem się populacji jest gwałtowny wzrost kosztów leczenia. Chociaż postęp w opiece medycznej oznacza, że ​​wiele schorzeń można leczyć skuteczniej niż w poprzednich latach, technologia ma swoją cenę. Pacjenci spędzają w szpitalu mniej czasu niż kiedykolwiek. Po wyleczeniu ich stanu są wypuszczani do zakładu opieki lub do domu. W przeszłości wiele agencji zajmujących się zdrowiem domowym zatrudniało LPN lub pomocników pielęgniarskich do odwiedzania pacjentów w domu. Wraz z rosnącymi wymaganiami medycznymi i potrzebą szkolenia, dyplomowane pielęgniarki stają się poszukiwanym dodatkiem do wielu spisów agencji zdrowia domowego.

Odporność na recesję

Chociaż pielęgniarstwo to jedna z najbardziej odpornych na recesję zawodów, jakie można wybrać, wiele osób z dyplomem pielęgniarskim jest bezrobotnych. Niektóre z tych osób nie pracują z wyboru, a inne mogą nie być w stanie znaleźć pracy w swojej okolicy lub wynagrodzenie nie jest wystarczająco wysokie, aby uzasadnić zatrudnienie opiekunki do dzieci. Dla innych jedyne dostępne zawody mogą wymagać pracy zmianowej, której niektórzy ludzie w ogóle nie interesują.

Aby jak najlepiej przygotować się na rosnące zapotrzebowanie na pielęgniarki i upewnić się, że jesteś odporny na recesję, podejmij kilka aktywnych kroków.

  • Zainwestuj w tytuł licencjata. Chociaż możesz zostać RN ze stopniem Associate, a po ukończeniu studiów licencjackich nadal będziesz RN, jest to bardzo opłacalne i korzystne dla Twojej kariery. Wiele placówek opieki zdrowotnej wymaga od kadry kierowniczej czteroletniego dyplomu, a na pewno będziesz go potrzebować, jeśli chcesz zdobyć stopień pielęgniarki.
  • Rozważ program pielęgniarski. Wiele szpitali oferuje zwrot czesnego, więc uzyskanie tytułu magistra jest zaskakująco przystępne. Wraz ze wzrostem potrzeb w zakresie opieki zdrowotnej rośnie zapotrzebowanie na pielęgniarki, które potrafią diagnozować, leczyć i przepisywać przepisy, podobnie jak lekarze.
  • Specjalizuj się. Niezależnie od obszaru, w którym pracujesz lub w którym chcesz pracować, rozważ program specjalizacji. Podejmij dalszą edukację w zakresie pogotowia ratunkowego, pediatrii lub jakiejkolwiek innej dziedziny, w której pracujesz. Chodzi o to, aby stać się ekspertem.
  • Uspołeczniaj się. Poznaj pielęgniarki w innych placówkach opieki. Istnieje więcej możliwości zatrudnienia dla pielęgniarek, niż możesz sobie wyobrazić. Jeśli szukasz pracy, najszybszym sposobem na znalezienie nowej pracy jest networking.
  • Zrozum, że dowód recesji nie oznacza lukratywności. Chociaż skala wynagrodzeń za pielęgniarki jest dziś silna, nie ma gwarancji, że tak pozostanie. Ponieważ szpitale szukają sposobów na obniżenie kosztów, jest tylko tyle celów do obcinania. W pewnym momencie pensje i godziny pracy mogą zostać obniżone, a obciążenie pielęgniarki może wzrosnąć. Jeśli tak się stanie, praca stanie się nieskończenie bardziej stresująca.

Znajdowanie salda

Ze względu na zapotrzebowanie na pielęgniarki wiele osób w tym zawodzie pracuje przez długie godziny na kilku stanowiskach. Pozycje dzienne są lukratywne dla pielęgniarki, która chce zostać w domu ze swoimi dziećmi, ale potrzebuje trochę dodatkowej gotówki. Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z bezpieczeństwa pracy oferowanego przez pielęgniarstwo, oczekuje się, że więcej osób wybierze tę karierę. Obecnie nie wiadomo, czy podaż będzie nadążać za popytem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.