Gdzie mieszkać po przejściu na emeryturę?

Wśród wielu czynników, które będziesz musiał wziąć pod uwagę, rozważając kwestię przejścia na emeryturę, wybór lokalizacji może być najważniejszy. Dla wielu osób emerytura nie będzie bytem statycznym – okoliczności życia prawdopodobnie będą oznaczać, że po odejściu z pracy nastąpi kilka zmian w Twoim stylu życia i potrzebach. Większość emerytów zaczyna ze stopniem swobody, jakiego nigdy wcześniej nie posiadali, z wieloma opcjami podróżowania i wypoczynku bez ograniczeń rodzinnych lub zawodowych. Bardzo ważne jest jednak, aby zachować realistyczność podczas planowania emerytury, a faktem jest, że wcześniej czy później zdolność do mobilności będzie się zmniejszać wraz z wiekiem (chociaż nie będzie to prawdą dla wszystkich), a tym samym planowanie emerytury, jeśli chodzi o lokalizacji może przebiegać w kilku etapach. Poniżej przedstawiono kilka obszarów, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na przejście na emeryturę, oraz niektóre scenariusze, które mogą się pojawić.

Rodzina: Większość ludzi będzie chciała przejść na emeryturę w miejscu, które jest nieco blisko innych członków ich rodziny. W rzeczywistości większość ludzi wyobraża sobie, że ich emerytura jest otoczona przez wnuki; w dzisiejszych czasach emeryci również mają okazję spędzić wiele lat ze swoimi prawnukami! Dlatego przy planowaniu przejścia na emeryturę należy wziąć pod uwagę lokalizację w pobliżu członków rodziny. Może to być trudny wybór, jeśli twoja rodzina jest rozproszona na dużym obszarze, jednak wiele osób zauważy, że przynajmniej jedno z ich potomstwa pozostaje blisko obszaru, w którym dorastali. Często to właśnie dziecko jest tym, z którym rodzice wiążą się najbliżej przez całe dorosłe lata i jest dość naturalne, że związek ten przedłuża się na lata emerytalne. To smutny fakt, że nie wszystkie dzieci są jednakowo godne zaufania, więc zaplanuj emeryturę z udziałem odpowiedzialnego i sumiennego potomstwa. Z biegiem czasu staną się nieocenionym zasobem.

Klimat: Wraz z wiekiem jesteśmy naturalnie bardziej wrażliwi na ekstremalne temperatury. Idealny klimat jest niezbędny do przyjemnej i zdrowej emerytury. Suchy i gorący klimat Arizony i Teksasu może wydawać się atrakcyjny, ale jak pokazała pogoda w ostatnich latach, upał może być tak zabójczy, jak niewygodne oznaki zimna. Idealnym klimatem na emeryturę będzie zatem obszar, który nie jest narażony na ekstremalne wahania temperatury, klimat umiarkowany z małą ilością rocznych opadów.

Miejsce zamieszkania: jeśli jesteś właścicielem domu, możesz planować przejście na emeryturę do domu bez hipoteki. Rozpoczynając planowanie emerytury, należy jednak rozważyć dostępne opcje. Większość domów kupowano, gdy rodziny dopiero zaczynały, a skoro dzieci nie ma, może nie być powodu, by utrzymywać większy dom. Pieniądze ze sprzedaży prawdopodobnie pokryją zakup mniejszego lokalu, łatwiejszego w obsłudze. Ponadto prawdopodobnie pozostaną pieniądze na kontynuację innych planów emerytalnych. Osoby na wczesnej emeryturze mogą chcieć rozważyć bezpieczeństwo i społeczność oferowane przez społeczność emerytów. Te społeczności są specjalnie zaprojektowane z myślą o potrzebach osób na emeryturze, dzięki czemu są obszary, o które nie będziesz musiał się nawet martwić. Te społeczności bardzo różnią się od domów spokojnej starości, chociaż często są ze sobą mylone. Domy spokojnej starości są z natury placówkami medycznymi, chociaż również oferują możliwości w zakresie towarzystwa i opieki, które będą korzystne dla większości emerytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.