Jak to jest być ochraniaczem ciała?

Jedną z bardzo wymagających, ale mniej konkurencyjnych zawodów, która kładzie nacisk na siłę fizyczną, a także szkolenie wojskowe i uzbrojenie, jest praca ochroniarza. Chociaż ta kategoria zawodów nie została nigdzie przewidziana, na co zasługiwała, ostatnio została uznana za wysoce płatną pozycję ze względu na jej znaczenie. Jeśli pomyśleć o tym; im mniejszy urok przyciąga, nie zmniejsza czujności wymaganej do wykonywania pracy. Margines błędu jest zerowy, ponieważ masz obowiązek wypełniać swoje obowiązki w najlepszym przypadku lub nie wykonywać ich wcale.

Chcesz zostać ochroniarzem?

Ta praca różni się od innych zawodów stróża ochrony. Ważna osoba, której życia strzeżesz, całkowicie Ci ufa, ponieważ kwestia jej życia zależy wyłącznie od Ciebie. Twoja czujność i uczciwość oraz poczucie oddania muszą być na najwyższym poziomie. Mimo to, jest więcej cech o jednakowym znaczeniu, których wymaga ta praca.

1. wysoki stopień świadomości obowiązku
2. nieustraszoność i odwaga do walki
3. znajomość techniki walki wręcz i posługiwania się bronią palną
4. wytrwałe oko na podejrzane osoby i ruchy
5. beztroskie godziny pracy typu 9-5

Przede wszystkim, jeśli satysfakcjonuje Cię poczucie ochrony osoby, jesteś idealnym partnerem.

Kto może być ochroniarzem?

Praca ochroniarza wymaga, abyś był sprawny fizycznie i zwinny jak żołnierz. Aby móc planować tę pracę, musisz mieć co najmniej średnie wykształcenie.

Od początku 1997 r. Prawo wymaga od oficerów pokojowych czynnej służby wojskowej, którzy lubią pracować jako uzbrojeni ochroniarze lub jako żołnierze kontraktu zbrojnego, oprócz posiadania obowiązkowego pozwolenia na broń eksponowaną wydanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Służb Śledczych, BSIS.

A co z osobami prywatnymi, które chcą pracować jako ochroniarze? Prawo jest takie samo dla wszystkich, ponieważ obowiązek pozostaje ten sam.

Trening

W całym kraju jest kilka najlepiej zarządzanych niezależnych instytutów szkoleniowych. Uczą różnorodnych umiejętności i technik wymaganych przez ochroniarza. Ponadto instytuty szkoleniowe szkolą cię w tajnych i bojowych operacjach, technikach poszukiwania i oczyszczania budynków, ratowaniu zakładników itp.

Ratowanie życia VIP-a to niełatwa praca. Jeśli uratowałeś VIP-a, uratowałeś katastrofę. I oczywiście zostałbyś za to należycie wynagrodzony. W końcu kto ci powiedział, że to praca przy biurku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.