Jak wygląda kariera w biotechnologii?

Biotechnologia to integracja inżynierii i technologii z naukami przyrodniczymi.

Biotechnolodzy często wykorzystują mikroorganizmy lub substancje biologiczne do wykonywania określonych procesów lub do produkcji. Przykłady obejmują produkcję leków, hormonów, żywności i przetwarzanie odpadów.

Istnieje wiele gałęzi przemysłu biotechnologicznego. Kilka z bardziej popularnych gałęzi to; biologia molekularna, inżynieria genetyczna i biologia komórki.

Nową i ekscytującą dziedziną, która wymaga biotechnologów, jest nanotechnologia. Nanotechnologia daje nam możliwość konstruowania najmniejszych obiektów na poziomie molekularnym. Nano oznacza w języku greckim jedną miliardową określonej jednostki. Nanotechnologia obejmuje badanie i manipulowanie materiałami o wielkości od 1 do 100 nanometrów.

Aby dać ci wyobrażenie, DNA ma około 2,5 nanometra. Czerwone krwinki mają 2,5 mikrometra (1000 razy większe). A arkusz papieru ma około 100 000 nanometrów grubości!

Jak możesz sobie wyobrazić, bardzo trudno jest skalować i masowo wytwarzać obiekty w dziedzinie nanotechnologii. Ich niewielki rozmiar sprawia, że ​​manipulowanie nimi jest prawie niemożliwe. Jednak naukowcy i inżynierowie połączyli siły, aby urzeczywistnić pozornie niemożliwe.

Oznacza to, że osoby z odpowiednim przeszkoleniem będą w przyszłości bardzo poszukiwane. National Science Foundation szacuje, że same Stany Zjednoczone będą potrzebować do 1 miliona naukowców zajmujących się nanotechnologią. Szacuje się, że zapotrzebowanie na pracowników nanotechnologii osiągnie 2 miliony do 2015 roku.

Dlatego jeśli rozważasz wejście w dziedzinę biotechnologii, możesz zechcieć pogłębić swoje doświadczenie w nanotechnologii, jeśli oferuje to Twoja szkoła, lub poszukać pracy w tej ekscytującej nowej dziedzinie kariery po ukończeniu studiów.

Bez względu na branżę, w której się specjalizujesz, biotechnolodzy często współpracują w laboratorium z innymi i wymieniają pomysły. Może to stworzyć przyjemne środowisko pracy; taki, który obejmuje dzielenie się z innymi i wspólną pracę, aby osiągnąć wspaniały cel.

One thought on “Jak wygląda kariera w biotechnologii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.