Jak zostać profesjonalnym modelem

Jeśli myślisz, że modelki to tylko kolejna ładna buzia, pomyśl jeszcze raz! Świat modelarstwa jest niezwykle konkurencyjny i często wyczerpujący. W świecie modelek z pewnością nie brakuje pięknych ludzi, więc aby odnieść sukces, będziesz polegać nie tylko na swoim wyglądzie.

Zanim zdecydujesz się zostać modelką, zadaj sobie pytanie: „dlaczego?” Wiele osób zaczyna modelować, aby rzucić się w wir aktorstwa lub śpiewu, ale nie popełnij błędu – profesjonalny świat modelek jest sam w sobie aspiracją zawodową. Modelki zawodowe są czymś więcej niż trampoliną do innych karier, są ciężko pracującymi, dobrze wyszkolonymi osobami.

Wyłam się z błędnego przekonania, że ​​tylko kobiety mogą stać się sławnymi modelkami! Modele płci męskiej są często tak samo poszukiwane jak kobiety, więc nie spodziewaj się, że droga do bycia profesjonalnym modelką będzie łatwiejsza niż modelka. Co więcej, nie kieruj się tym błędnym przekonaniem, że wszystkie modele mają sześć stóp wzrostu i ważą 100 funtów. Rosnącym trendem w branży modowej jest pojawienie się modeli w rozmiarze plus. Te piękne modelki z dumą noszą różnorodne stroje zaprojektowane dla prawdziwych mężczyzn i kobiet przez popularne firmy, takie jak Lane Bryant.

Bez względu na swoją urodę, kształt czy rozmiar, jeśli nie masz ambicji i nie będziesz dążyć do tego, aby zrobić to w branży zjadającej psy, poniesiesz porażkę. Spodziewaj się czegoś więcej niż zejścia po kilku wybiegach i zrobienia zdjęć z okładki popularnych magazynów. Będziesz musiał pilnie pracować nad doskonaleniem swojego rzemiosła i rozpowszechnianiem swojej twarzy i imienia. Wiele aspirujących modelek decyduje się na współpracę z agencjami modelek, które wykonają trudną pracę polegającą na znalezieniu pracy i promowaniu ich nazwiska. Zachowaj szczególną ostrożność przy wyborze agencji, ponieważ wiele agencji oszustów udaje, że są legalne. Pamiętaj, prawdziwe agencje zarabiają pieniądze, promując modele i pobierając prowizje od rezerwacji. Prawdziwe agencje nie zarabiają pieniędzy, żądając z góry dużych sum pieniędzy od aspirującego modelu.

Po podpisaniu umowy z agencją zaczniesz pracować nad swoim portfolio. Ta kolekcja zdjęć pokaże potencjalnym klientom, jak reagujesz na aparat. Będziesz także musiał robić tak zwane „modelowe zdjęcia do kubków”. Te zdjęcia mają pokazać potencjalnym klientom Twój wygląd i typ sylwetki. Na tym zdjęciu nie pozujesz i zwykle nosisz prosty kostium kąpielowy. Ważne jest, aby wszystkie Twoje zdjęcia były profesjonalne i odpowiadały standardom branżowym. Agencja modelek będzie w stanie zapewnić fotografa, który jest przyzwyczajony do robienia zarówno zdjęć portfolio, jak i zdjęć do kubków.

Aby znaleźć agencję modelek i być jednym z jej przedstawicieli, możesz skorzystać z otwartych zaproszeń. Otwarte nabory są podobne do otwartych domów, w których wszystkie osoby zainteresowane zostaniem modelką zapraszane są na rozmowę kwalifikacyjną. Kiedy bierzesz udział w tych rozmowach, pamiętaj, że są one profesjonalne i powinieneś się ubrać. Ubierz swój strój i wyglądaj prosto, aby jak najlepiej pokazać swoje cechy i typ ciała. Przedstawiciele agencji muszą postrzegać Cię jako puste płótno, abyś mógł dopasować się do różnych modów. Noszenie prostego, ale profesjonalnego stroju pozwoli im na to.

Aby odnieść sukces jako profesjonalny model, będziesz musiał ciężko i pilnie pracować nad swoim celem. Podobnie jak każda kariera, modeling to praca i powinna być traktowana poważnie, jeśli chcesz osiągnąć sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.