Jaki jest najlepszy sposób na poznanie świata? – Nauczanie języka angielskiego za granicą

Prawie każdy marzy o podróżowaniu i zwiedzaniu świata. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż satysfakcjonująca kariera? Jeśli rozważasz nauczanie języka angielskiego za granicą, są duże szanse, że masz ochotę na wędrówkę … i mały strach przed wyjazdem na dłuższy czas.

Jeśli już rozważyłeś zalety i wady i zdecydowałeś, że to jest kariera dla Ciebie, prawdopodobnie wiesz, jakie są wymagania. Czytając to, możesz nawet pracować nad dyplomem. Niemniej jednak, oto podstawowe podsumowanie tego, jakie typy ludzi najlepiej nadają się do tej pracy.

• Możesz swobodnie podróżować. Ten jest oczywisty. Jednak wiele zagranicznych zajęć dydaktycznych wymaga znacznie większego zaangażowania czasowego, niż można by się spodziewać. Bądź przygotowany na przebywanie za granicą przez co najmniej rok.

• Masz uprawnienia do nauczania. Chociaż nie jest to wymagane w przypadku każdego programu, będzie to ogromna zaleta, jeśli uzyskasz certyfikat z nauczania języka angielskiego jako drugiego języka. Większość uczelni oferuje programy, które pomogą Ci uzyskać potrzebne stopnie naukowe. Jeśli nie masz skłonności do studiów, możesz również uzyskać certyfikat w ramach różnych programów krótkoterminowych.

• Wiesz, czego szukasz. Nie wszystkie stanowiska do nauczania języka angielskiego za granicą znajdują się w szkołach. Chociaż z pewnością dostępnych jest wiele miejsc pracy, jeśli chcesz uczyć dzieci, istnieją również różne programy skierowane do firm i organizacji korporacyjnych. Wielu dorosłych za granicą też chce się uczyć angielskiego!

Szukanie pracy

Kiedy przychodzi czas na rozpoczęcie ubiegania się o stanowisko, masz do dyspozycji szeroką gamę opcji. Jeśli jesteś certyfikowanym nauczycielem, najlepiej zacząć od przeszukania szkoły. Spróbuj zawęzić pole do dziedzin, w których jesteś zainteresowany nauczaniem, a następnie poszukaj w Internecie szkół lub organizacji z tego obszaru. Większość z nich określi na swojej stronie internetowej, czy akceptują zgłoszenia z innych krajów. I nie zapominaj o częstym sprawdzaniu baz danych banków ofert pracy – być może to najlepszy sposób, aby być na bieżąco z aktualnymi ofertami pracy.

Jeśli przejdziesz przez program certyfikacji nauczycieli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaoferują Ci usługę pośrednictwa pracy, która może połączyć Cię z odpowiednimi osobami i miejscami. Dlatego posiadanie certyfikatu jest naprawdę ogromną korzyścią – może sprawić, że staniesz przed drzwiami, zanim jeszcze skończysz z programem.

Z drugiej strony, jeśli nie masz uprawnień do nauczania języka angielskiego za granicą, nadal są pracodawcy, którzy mogą chcieć Cię zatrudnić. Rozważ dołączenie do Korpusu Pokoju, aby mieć szansę nauczania za granicą, a także ewentualną pomoc w dalszej edukacji. Porozmawiaj ze swoją uczelnią na temat programów wymiany nauczycieli – niektóre szkoły mogą zaoferować Ci możliwość bycia nauczycielem-asystentem za granicą przez semestr lub dwa, podczas gdy nauczyciel z zagranicy odwiedza Twoją szkołę.

To wszystko są dobre sposoby na zmoczenie stóp; jeśli jednak planujesz karierę uczyć angielskiego za granicą, powinieneś ostatecznie zaplanować uzyskanie certyfikatu. To jedyny prawdziwy sposób na zapewnienie pracy i wypłaty.

Jakkolwiek zdecydujesz się na to, bądź przygotowany na to, że nauczanie angielskiego za granicą będzie trudnym doświadczeniem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie to to, czego się spodziewasz, więc zbierz jak najwięcej informacji … i pamiętaj, aby rozpakować poczucie przygody, zanim zaczniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.