Jaki jest szybki podział miejsc pracy w branży muzycznej?

Przemysł muzyczny to o wiele więcej niż wstawanie na scenie i śpiewanie z całego serca. Miłość do muzyki jest kluczowym składnikiem wszystkich prac w przemyśle muzycznym – ale wszyscy okazujemy naszą miłość na różne sposoby. Nie wszystkie zawody w przemyśle muzycznym dotyczą występów. Jeśli chcesz, aby muzyka stała się częścią Twojego życia zawodowego, w przemyśle muzycznym są ciekawe zawody, które wykorzystują posiadane umiejętności.

Jakie prace możesz znaleźć w branży muzycznej? Wszyscy wiedzą o muzykach i wykonawcach, lub oczywiście, ale istnieje cała branża zajmująca się wspieraniem, produkcją, nauczaniem, publikowaniem i wspieraniem wykonawców. Jeśli szukasz pracy w branży muzycznej, oto tylko niektóre z karier, które możesz rozważyć.

Nauczyciel muzyki

Nauczyciel muzyki może pracować w szkole publicznej lub prywatnej, mieć pracę w agencji społecznej, która oferuje wzbogacenie lub udzielać prywatnych lekcji. Według Occupational Outlook Handbook 3 na 10 nauczycieli muzyki pracuje na własny rachunek, a wielu nauczycieli muzyki uczy tylko w niepełnym wymiarze godzin. W 2004 r. Było około 253 000 miejsc pracy dla nauczycieli muzyki, ale oczekuje się, że liczba ta będzie rosnąć szybciej niż liczba miejsc pracy w innych branżach, ponieważ osoby z wyżu demograficznego nadal uczą się przez całe życie. Średnia pensja nauczyciela muzyki wynosi 14,85 USD za godzinę.

Ministerstwo Muzyki

Minister muzyki to znacznie więcej niż organista kościelny. Minister muzyki pod kierunkiem starszego duchownego może organizować chór, uczestniczyć w planowaniu wydarzeń muzycznych dla kościoła, zachęcać do uczęszczania do kościoła oraz pomagać parafianom w rozwijaniu i prezentowaniu własnego muzycznego kultu i uwielbienia. American Guild of Organists oferuje wytyczne dotyczące wynagrodzeń ministrów ds. Muzyki, które wahają się od 31 000 USD dla ministra ze świadectwem wykonawczym do 67 000 USD dla ministra muzyki z doktoratem w dziedzinie sakralnej muzyki organowej.

Skauci, koordynatorzy i administratorzy A&R

Jeśli masz dobre ucho do muzyki i dobrze wiesz, co ludzie lubią słuchać, możesz znaleźć karierę w obszarze A&R (Artyści i repertuar). Wśród najfajniejszych zawodów w branży muzycznej skauci A&R i inni profesjonaliści aktywnie poszukują talentów dla wytwórni płytowych i firm produkcyjnych. Skauci A&R odwiedzają kluby i koncerty, słuchają taśm demonstracyjnych i oglądają filmy, aby znaleźć nowe talenty, i często są odpowiedzialni za znajdowanie piosenek dla obecnych talentów do wykonania.

Muzykoterapeuta

Czy wierzysz w uzdrawiającą moc muzyki? Muzykoterapeuci pracują samodzielnie lub w domach opieki, szkołach i innych instytucjach, wykorzystując muzykę jako pomoc w leczeniu, przynosząc radość pacjentom na różnych etapach powrotu do zdrowia, łagodząc ból i zapewniając komfort emocjonalny pacjentom z różnymi chorobami fizycznymi i emocjonalnymi. Dla muzyka, który chce czuć się dobrze w swojej pracy, może to być jedna z najbardziej satysfakcjonujących zawodów w branży muzycznej.

Tekściarz

Od niezależnych po pracownicze stanowiska dla autorów piosenek, w branży muzycznej jest wiele miejsc pracy dla autorów piosenek. Możesz pracować samodzielnie, aby pisać i produkować własne piosenki, pracować jako pisarz dla wytwórni płytowych lub wydawniczych, pisać jingle i reklamy do reklam radiowych lub telewizyjnych, wykonywać własną pracę przed publicznością lub nigdy nie śpiewać notatki. Możesz napisać same słowa, skup się na komponowaniu utworów instrumentalnych lub napisz oba.

To tylko kilka przykładów zawodów, które możesz znaleźć w przemyśle muzycznym. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku Occupational Outlook Handbook Bureau of Labor Statistics. Kariera w przemyśle muzycznym może zaoferować znacznie więcej niż tygodniowe wynagrodzenie. Jeśli lubisz muzykę, potrafisz pisać, grać lub wykonywać muzykę lub po prostu znasz ją od podszewki, możesz znaleźć swoją niszę zawodową w jednym z wielu zawodów w przemyśle muzycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.