Jakie pytanie do wywiadu napotkasz w następnej kolejności

Nie ma to jak dobre, trudne pytanie na rozmowę kwalifikacyjną, które budzi strach w sercu nawet najbardziej wykwalifikowanego kandydata. Jest to wielka szansa dla obu stron – kandydata, by zadbać o swoje rzeczy, a potencjalny pracodawca, aby przekonać się, czy potencjalny pracownik ma dość odwagi, by dobrze wykonywać daną pracę.

Dlatego obie strony powinny dobrze przygotować się zarówno do zadawania tego rodzaju pytań, jak i do udzielania odpowiedzi. Ale skąd się biorą te pytania za „milion dolarów”? Czy muszą być, czy są oryginalne? Czy jest miejsce, gdzie można znaleźć i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Okazuje się, że odpowiedź na oba te pytania brzmi: tak! Często znajdują się w tym samym miejscu, a teraz bardziej niż kiedykolwiek najlepszym miejscem do wyszukiwania jest internet.

Więcej informacji na temat wywiadów – jak je przeprowadzić i jak je przetrwać – jest w internecie niż kiedykolwiek. Informacje, w zależności od tego, jak bardzo wyglądasz, mogą być również bardzo szczegółowe! Na przykład załóżmy, że jesteś małą firmą programistyczną w dolinie silikonowej wśród gigantycznych konkurentów. Rozwijasz się pod wpływem presji wywieranej przez te większe firmy i konkurencji, którą zapewniają te większe firmy, a Twoją stałą misją jest pokonanie ich we własnych grach. Chcesz, aby pracownicy dobrze prosperowali pod presją, prawda?

Tak więc sztuczka polega na znalezieniu pytań, które obciążają presję i wprowadzają rozmówcę w sytuację, w której czuje się nieco nieswojo, ale powinien być w stanie uzasadnić pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i udzielić odpowiedzi, która pokazuje, że właśnie to zrobił. Jeśli przeszukasz, znajdziesz strony internetowe, które dostarczają ci mnóstwa pytań takich jak ten. Niektórzy nawet grupują je w określone obszary, a inni oferują również porady dotyczące interpretacji odpowiedzi i udzielania dalszych pytań i informacji zwrotnych.

Z drugiej strony, jeśli jesteś ankietowanym, częścią przygotowań jest próba wybiegania w przyszłość. Najpierw rodzaje umiejętności, które będą potrzebne, aby dobrze wykonywać tę pracę, a następnie rodzaje pytań, które pokazują te umiejętności. Zaletą jest to, że istnieje tylko tak wiele pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które istnieją i jeśli dobrze wykonasz pierwszą część swoich badań w pracy, nie powinieneś mieć wątpliwości, że znajdziesz informacje o klasycznych pytaniach, które mają na celu wydobycie pewnych cech. Dlatego nie masz wymówki, że nie jesteś przygotowany, a tym samym nie masz dobrej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.