Kariera w księgowości

Rachunkowość to nauka o tym, jak firmy śledzą swoje dochody i aktywa w czasie. Księgowi robią znacznie więcej niż ogólne domniemania; obliczają koszty i zyski wydajności wynikające z nowych technologii, uczestnicząc w strategiach fuzji i przejęć, zarządzaniu jakością, opracowywaniu i wykorzystywaniu systemów informatycznych do śledzenia wyników finansowych, strategii podatkowej i zarządzania świadczeniami zdrowotnymi.

Kariera jest niezwykle doniosła i wszechstronna. Dziedzina ta jest zwykle podzielona na trzy szerokie obszary: audyt, rachunkowość finansowo-podatkowa i zarządcza. Audyt: Praca w ramach audytu obejmuje sprawdzanie ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych w korporacjach i rządach.

Analiza budżetu:
Analitycy budżetowi są odpowiedzialni za opracowywanie i zarządzanie planem finansowym organizacji.

Budżetowy:
Księgowi finansowi przygotowują sprawozdania finansowe w oparciu o księgi główne i uczestniczą w podejmowaniu ważnych decyzji finansowych dotyczących fuzji i przejęć, planów świadczeń / ERISA oraz długoterminowych prognoz finansowych.

Rachunkowość zarządcza:
Księgowi zarządzający pracują w firmach i uczestniczą w decyzjach dotyczących budżetowania kapitałowego i analizy branżowej.

Podatek:
Księgowi podatkowi przygotowują rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych i osób fizycznych oraz opracowują strategie podatkowe obejmujące takie kwestie, jak wybór finansowy, jak najlepiej potraktować fuzję lub przejęcie, odroczenie podatków, kiedy należy wydać pozycje i tym podobne.

Różne poziomy umiejętności są rozdzielane w odmienny sposób między dywizjami, co oznacza, że ​​w zależności od zajmowanej pozycji będą one miały specyficzne wymagania dotyczące umiejętności, podczas gdy przeciętne
umiejętności mówienia są niezbędne we wszystkich obszarach; zdolność do syntezy jest różna dla każdego. Rachunkowość audytowa wymaga średniego poziomu umiejętności, wymagania podatkowe i finansowe niskiego poziomu, a rachunkowość zarządcza wysokiego poziomu biegłości.

Księgowi na poziomie podstawowym mogą spodziewać się środowiska bardzo zorientowanego na pracę zespołową. Często zaczynają jako młodszy członek zespołu odpowiedzialnego za audyt ważnego konta lub przygotowanie sprawozdań finansowych. Konieczne jest, aby młodsi członkowie nauczyli się ciągnąć swój ciężar i funkcjonować jako zdolny, skuteczny i pożyteczny członek jednostki. Każdy zainteresowany tą dziedziną może przygotować się do błyskotliwej kariery.

Według biura statystyki pracy nastąpił znaczny wzrost liczby miejsc pracy, odzwierciedlający wzrost w dziedzinach i konkurencyjność. Dzięki odpowiednim umiejętnościom i wykształceniu wzrost ten stwarza możliwość niezwykle dochodowej kariery.

Do czołowych firm należą KPMG / Peat Marwick, Ernst and Young, Deloitte and Touche, Arthur Anderson, Price WarterhouseCoopers, Grant Thornton, BDO Seidman oraz McGladerly i Pullen. Absolwenci szkół wyższych poszukujący stanowisk na poziomie podstawowym powinni rozważyć zatrudnienie w tych firmach. Większość ludzi nie zostaje partnerem w publicznych firmach księgowych, ale doświadczenie i szkolenie mogą być doskonałe.

Stamtąd wielu przechodzi do kariery, koncentrując się na księgowości w biznesie lub rządzie. Ambitni, utalentowani księgowi mogą rozwijać swoją karierę dzięki zdobywaniu umiejętności i doświadczenia, a następnie cieszyć się bardzo udaną karierą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.