Kariera w kształcie statku: amerykańscy marynarze handlowi

Dla osób, które znajdują się na morzu, jeśli chodzi o wybór ścieżki kariery, lub dla tych, którzy po prostu tęsknią za życiem na otwartych wodach, US Merchant Marine może być idealnym portem. Oto odpowiedzi na niektóre typowe pytania dotyczące „czwartego ramienia obrony”:

P. Co to jest marynarka handlowa?

O. Marynarka handlowa składa się z mężczyzn i kobiet, którzy załogi statków handlowych pod banderą Stanów Zjednoczonych pływają na głębokich morzach, śródlądowych drogach wodnych i Wielkich Jeziorach. Jest to branża o szerokim wachlarzu możliwości, częściowo dlatego, że istnieje tak wiele różnych typów statków – kontenerowców, tankowców, masowców, statków pasażerskich, holowników i wielu innych.

P. Czy marynarka handlowa jest częścią armii USA?

A. Marynarze w Ameryce to cywile pracujący dla firm prywatnych i nie będący członkami sił zbrojnych. Jednak marynarze handlowi obsługują wszystkie typy statków, z których niektóre mają umowę na transport żołnierzy i uzbrojenia. Marynarze nadal wspierają wojska amerykańskie w operacjach Enduring Freedom i Iraqi Freedom.

P. Gdzie kupcy marines przechodzą szkolenie?

O. W całym kraju jest wiele szkół morskich. Na przykład Paul Hall Centre for Maritime Training and Education, z siedzibą w Piney Point w stanie Maryland, oferuje szkolenia na poziomie podstawowym, program dla weteranów wojskowych, ciągłe kursy zawodowe, wsparcie akademickie i wiele innych. Od otwarcia szkoły w 1967 roku uczyło się w niej około 145 000 uczniów. Szkoła oferuje wsparcie akademickie oraz programy GED i studia wyższe. Ponadto wiele zajęć morskich można wykorzystać do zaliczenia uczelni.

P. Jak wygląda szkolenie?

A. Paul Hall Centre oferuje najwyższej klasy sprzęt edukacyjny w malowniczym otoczeniu. Program praktykanta łączy szkolenie praktyczne z nauczaniem w klasie. Składa się z trzech faz, w tym 90 dni na pokładzie statku pod banderą Stanów Zjednoczonych.

P. Czy absolwenci mają tendencję do kontynuowania kariery nadającej się do żeglugi?

O. Około 75 procent studentów, którzy ukończyli cały program, nadal żegluje cztery lata później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.