Kariera w transkrypcji medycznej: czy to dla ciebie?

Prawdopodobnie słyszałeś o kimś, kto dobrze zarabia na życie jako transkrypcja medyczna. Może nawet pracować w zaciszu własnego domu. I prawdopodobnie zadałeś sobie pytanie, czy to może być dla Ciebie opcja kariery.

Może tak być. Spójrzmy na fakty.

Czym dokładnie jest transkrypcja medyczna? W trakcie swojej pracy lekarze i inni pracownicy służby zdrowia wykonują podyktowane nagrania różnych rzeczy, w tym obserwacji badania przedmiotowego, historii pacjenta, raportów operacyjnych, listów skierowań, wypisów, obserwacji dotyczących danych obrazowych i tak dalej.

Medyczny transkrypcja słucha tych nagrań i przepisuje je na raporty medyczne, korespondencję itp. Słucha fragmentu nagrania, wstrzymuje odtwarzanie i klukuje to, co zostało powiedziane, zanim przejdzie do następnego segmentu. Może przeprowadzić edycję dla lepszej gramatyki i przejrzystości.

Transkrybowany dokument jest odsyłany do lekarza, który następnie sprawdza go pod kątem dokładności i podpisuje. Dokumenty te stają się częścią historii choroby pacjenta i być może dokumentacji ubezpieczeniowej.

Aby być skutecznym w tej pracy, należy dobrze rozumieć terminologię medyczną. Obejmuje to anatomię, farmakologię, procedury diagnostyczne, ocenę leczenia i nie tylko.

Wiele programów nauczania na odległość, kolegiów i szkół zawodowych oferuje kształcenie policealne w zakresie transkrypcji medycznej. Dyplom nie jest niezbędny. W przypadku kursu do nauki w domu niezbędną wiedzę można zwykle zdobyć w ciągu roku, często w mniej niż dziewięć miesięcy.

Możesz znaleźć pracę w szpitalach, laboratoriach, gabinetach lekarskich, firmach oferujących usługi transkrypcji, rządowych placówkach medycznych i tak dalej. Praca z domu jest również możliwa, a wielu pracodawców oferuje osobom dokonującym transkrypcji opcje pracy w domu. Poza tym wiele osób pracuje jako niezależni wykonawcy.

Z doświadczeniem można przejść na stanowiska kierownicze, które obejmują prace redakcyjne, dydaktyczne, konsultingowe itp.

Jakiego sprzętu byś potrzebował, gdybyś chciał zrobić transkrypcję medyczną w domu? Niewiele – wystarczy komputer z korektorem pisowni medycznej, drukarką, transkrypcją i podręcznikami. Aby pomóc Ci zaoszczędzić na samym wpisywaniu, pomocne może być narzędzie Word Expander. Jeśli masz napięty budżet, kup używany sprzęt równie dobrze.

Transkrypcja medyczna wymaga pewnych umiejętności i sposobu myślenia. Oprócz podstawowych umiejętności obsługi komputera musisz być zorientowany na szczegóły. Jeśli praca nad detalami nudzi cię do łez, może to nie być dla ciebie kariera.

Musisz umieć pisać na klawiaturze, chociaż szybkość przyjdzie wraz z praktyką. Powinieneś także mieć doskonałe umiejętności słuchania i gramatyki.

Jeśli planujesz pracować w domu, ważne jest, aby czuć się komfortowo, pracując samodzielnie i dotrzymując terminów. Musisz być osobą, która samodzielnie uruchamia się i może konsekwentnie pracować bez kierowania przez szefa.

Biorąc pod uwagę rozwój gabinetów lekarskich i szpitali oraz potrzebę ujednolicenia dokumentacji, popyt na usługi transkrypcji medycznej prawdopodobnie będzie nadal rósł. Powinieneś dokładnie przeanalizować zalety i wady tej dziedziny, zanim się nią zajmiesz. Transkrypcja medyczna zapewnia satysfakcjonującą i satysfakcjonującą karierę wielu osobom i może to samo zrobić dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.