Kobiety budują swoje kariery

Czego chcą kobiety? Badania pokazują, że jeśli chodzi o ich kariery, popularne odpowiedzi obejmują opcje, możliwości, szacunek, mobilność geograficzną i dobre wynagrodzenie.

Na szczęście dla wielu kobiet – i ich rodzin – może to opisać wiele zawodów dostępnych w rzemiośle. Zawody zawodowe mogą obejmować między innymi technika lotnictwa, malarza samochodowego, operatora sprzętu budowlanego, spawacza, stolarza, dekoratora, szefa kuchni, ogrodnika, analityka wsparcia IT, kwiaciarnię, elektryka, wytwórcę narzędzi i matryc oraz wiertarkę do studni.

Dlaczego transakcje?

Kariera zawodowa może dać szansę wniesienia wkładu w społeczeństwo i możliwość bycia swoim własnym szefem. Wykwalifikowane zawody mają wpływ na każdą dziedzinę życia Amerykanów, od dróg i domów po szpitale i szkoły. Możesz uzyskać praktyczne szkolenie i szansę „zarabiać podczas nauki”.

Co to zajmie?

Niektóre zawody wymagają niewielkiej siły fizycznej i wytrzymałości, ale większość nie. Praktycznie wszystkie wymagają inteligencji i kreatywności, a także umiejętności czytania, matematyki i zdolności analitycznych. Dzięki technologii fachowe zawody nie są „brudne”, jak kiedyś. Znajomość oprogramowania komputerowego i systemów mechanicznych jest coraz ważniejsza.

Rosnące możliwości

Ten kraj stoi w obliczu grożącego niedoboru wykwalifikowanych rzemieślników. Ponieważ pokolenie wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych kilku lat, w samym tylko budownictwie będzie brakowało ponad 1 miliona pracowników.

A co z zapłatą?

Wynagrodzenia różnią się w zależności od stanowiska, lokalizacji i doświadczenia, ale wykwalifikowany elektryk może z łatwością zarobić 70 000 USD rocznie. Praktykanci i inni mogą zarabiać mniej, a praca dla niektórych jest sezonowa, podczas gdy członkowie związku często zarabiają więcej niż pracownicy niebędący związkami zawodowymi, donoszą eksperci z Krajowego Stowarzyszenia Kobiet w Budownictwie (NAWIC).

Organizacja została założona w 1955 roku, aby stworzyć sieć wsparcia i zwiększyć sukces kobiet w branży budowlanej. Obecnie ma tysiące członków na całym świecie i przyczyniła się do rozwoju wszystkich kobiet w budownictwie, od rzemieślników po właścicielki firm. Według grupy zasoby edukacyjne i zawodowe odgrywają integralną rolę w stawianiu czoła wyzwaniom tej rozwijającej się branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.