Najlepszym narzędziem do wyszukiwania pracy może być Twój komputer

Czy kiedykolwiek byłeś sfrustrowany brakiem ofert pracy w dziale ogłoszeń drobnych lokalnej gazety? Duże papiery mogą oferować więcej możliwości, ale nadal będziesz ograniczony liczbą otwarć wymienionych w dowolnym momencie, nie wspominając o ograniczeniach geograficznych. Nawet w najlepszym przypadku takie podejście już go nie przyniesie. Przeszukiwanie ogłoszeń mogło kiedyś być wystarczająco dobre, ale dziś jest to prawie tak postępowe, jak wbijanie CV na ręcznej maszynie do pisania. Dzięki imponującej gamie zasobów internetowych w odległości kilku kliknięć myszką Twój komputer jest biletem do następnej wspaniałej pracy.

Jak może powiedzieć każdy urzędnik ds. Zasobów ludzkich, korzystanie z komputera osobistego jako narzędzia do poszukiwania pracy stało się normą w ciągu ostatnich kilku lat. Obejmuje to twórcze wykorzystanie poczty elektronicznej i Internetu, a także wykorzystanie możliwości dowolnego komputera do tworzenia życiorysów, listów i innych materiałów związanych z pracą.

Rozwiązanie Cyber ​​Job

Dla wielu pracodawców i poszukiwaczy pracy Internet stał się wspólnym mianownikiem. Z łatwością łączy ludzi z obu stron równania rekrutacyjnego. Pracodawcy mogą zamieszczać oferty pracy ze świadomością, że będą one dostępne dla dużej liczby kandydatów do pracy. Jednocześnie osoby poszukujące pracy mogą z łatwością odkrywać możliwości wszelkiego rodzaju zawodów oferowanych przez firmy, agencje rządowe, organizacje non-profit i innych pracodawców. Mogą również przesyłać życiorysy i wnioski drogą elektroniczną.

Główną zaletą tego podejścia jest to, że przełamuje bariery geograficzne. Zamiast ograniczać się do ofert pracy wymienionych w Twojej społeczności lub regionie opisywanym przez lokalne media, wyszukiwanie może obejmować dowolną liczbę miast lub stanów lub cały kraj. Możesz także rozwijać swoje zainteresowania zawodowe w innych krajach, jeśli brzmi to zachęcająco.

Kolejnym plusem jest to, że korzystanie z komunikacji online jest mniej uciążliwe niż tradycyjne metody. Jeśli jesteś już zatrudniony, możesz spędzać noce i weekendy na przeglądaniu witryn prowadzonych przez pracodawców lub firmy poszukujące pracy, publikowaniu życiorysów i nie tylko, a wszystko to bez konfliktu z obecną ofertą pracy. Jeśli nie masz stanowiska, możesz pracować nad utrzymaniem obecności elektronicznej, która znacznie przewyższa zakres innych technik poszukiwania pracy.

Nawet jeśli jesteś przywiązany do określonej lokalizacji i interesuje Cię tylko lokalne zatrudnienie, w Internecie znajdziesz mnóstwo informacji. Wiele gazet zawiera obecnie wersje internetowe, podobnie jak stanowe i lokalne urzędy pracy. Możesz również odwiedzić strony internetowe lokalnych pracodawców, aby uzyskać informacje związane z pracą. W rzeczywistości, niezależnie od lokalizacji, jednym z najprostszych sposobów jest po prostu przejrzenie stron internetowych potencjalnych pracodawców w celu wyszukania ogłoszeń i powiązanych informacji. Szukając takiej witryny, prawdopodobnie zobaczysz nagłówek „oferty pracy” lub „oferty pracy”. Kliknij tutaj. zobaczysz listę aktualnych ofert pracy wraz z kwalifikacjami dla każdego z nich, terminem składania podań i innymi istotnymi szczegółami.

Pierwszym przykładem jest klatka domowa dla State Farm Insurance (www.statefarm.com). Pokazuje nagłówek „O PGR”. Kliknięcie tutaj spowoduje wyświetlenie opcji obejmujących „karierę”, a następnie „stronę główną kariery”. Ta sekcja zawiera wiele informacji na temat aktualnych ofert pracy, wydarzeń rekrutacyjnych w State Farm w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, świadczeń i nie tylko. Oprócz wyszukiwania aktualnych ofert pracy (które są wymienione na HotJobs.com), możesz przejść do strony “możliwości”, która opisuje różne oferty pracy, na które mogą być poszukiwani kandydaci, w tym opisy stanowisk i podział geograficzny ofert dostępnych w Ameryce Północnej a także te zlokalizowane w siedzibie firmy w Bloomington w stanie Illinois. Możesz nawet znaleźć informacje, jak przygotować idealne CV do zeskanowania i przesłania do bazy danych firmy.

Nie wszystkie firmy oferują tak dobrze rozwinięte strony internetowe, ale większość dużych organizacji udostępnia aktualne informacje o wolnych miejscach pracy. Praktyka stała się tak powszechna, że ​​wiele małych firm i organizacji non-profit oferuje również informacje o pracy.

Oprócz wyszukiwania informacji bezpośrednio związanych z ofertami pracy, możesz prowadzić badania internetowe dotyczące potencjalnych pracodawców. Oczywiście im więcej wiesz o potencjalnym pracodawcy, tym lepiej, od określenia rodzaju ofert pracy po oparcie się na tle organizacji, abyś mógł zindywidualizować listy motywacyjne lub życiorysy. Strona internetowa pracodawcy często może być świetnym źródłem takich informacji. Jeśli przeglądasz stronę główną w przypadku każdej firmy lub organizacji non-profit z wyjątkiem najmniejszej można znaleźć linki do takich pozycji, jak komunikaty prasowe, raporty roczne, raporty o zarobkach, biografie kierownictwa i dane kontaktowe personelu firmy.

Profile firmowe można również uzyskać z serwisów informacyjnych firm zewnętrznych, takich jak Hoover’s (www.hoovers.com). Nie zapomnij też o witrynach zawierających informacje o wynagrodzeniach, takich jak serwis informacyjny o wynagrodzeniach nextSource (www.peopleticker.com), prowadzonych przez stowarzyszenia zawodowe i stronie Biura Statystyki Pracy www.bls.gov.

Rozwiązania dla witryn kariery

Być może najlepsze informacje o karierze w sieci WWW są dostępne na wielu obszernych witrynach zaprojektowanych specjalnie z myślą o osobach poszukujących pracy, pracodawcach lub obu. Na przykład Monster.com (www.monster.com) łączy użytkowników z setkami tysięcy ofert pracy. Możesz założyć darmowe konto, a następnie skorzystać z wielu przydatnych opcji. Gdy podasz informacje o swoich konkretnych zainteresowaniach, wiadomości e-mail o ofertach pracy odpowiadających Twoim zainteresowaniom zostaną automatycznie wysłane do Ciebie. Możesz także wyszukiwać online interesujące oferty pracy, a także tworzyć życiorysy do wykorzystania podczas składania wniosków online o wolne stanowiska.

Oprócz tego strona oferuje dodatki, takie jak możliwość badania firm, nawiązywania kontaktów z innymi i uzyskiwania bezpłatnych porad dotyczących pisania CV, przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych, negocjowania wynagrodzeń i nie tylko. Możesz również zapisać się do płatnych usług w tych i innych obszarach rozwoju kariery. Career Journal, oferowany przez Wall Street Journal pod adresem www.careerjournal.com, zawiera codzienne aktualizacje, a także tysiące archiwalnych artykułów dotyczących wiadomości, trendów i tematów związanych z rozwojem kariery. Zawiera również przeszukiwalną bazę danych z ogłoszeniami o pracę z najlepszych firm w takich obszarach, jak kierownictwo wyższego i ogólnego zarządu, sprzedaż, marketing, finanse i technologia. Dostęp podstawowy jest bezpłatny, ale użytkownicy mają również możliwość zapisania się na WSJ.com, który oferuje dodatkowe zasoby, w tym obszerną listę “podręczników informacyjnych”, które zawierają szczegółowe informacje na temat działalności danej firmy oraz najnowsze wiadomości.

Witryna Dziennika Kariery zawiera również poufną bazę danych życiorysów. W tym miejscu możesz utworzyć krótki profil lub skorzystać z instrukcji online, aby utworzyć pełnoprawne CV ”, wybierając spośród wielu formatów.

Employers Online (www.employersonline.com) obsługuje pracodawców, rekruterów i osoby poszukujące pracy, publikując zarówno oferty pracy, jak i życiorysy. Koncentruje się na stanowiskach sprzedażowych / marketingowych, komputerowych / informatycznych, medycznych / zawodowych, inżynieryjnych / technicznych i kierowniczych / kierowniczych. Osoby poszukujące pracy mogą składać CV, które są wprowadzane do bazy danych w celu przeglądania przez pracodawców i rekruterów w całym kraju. Usługi obejmują dostęp do ofert pracy zamieszczonych w witrynie, porady dotyczące pisania życiorysów i obsługi pytań na rozmowę kwalifikacyjną, a także więcej, dzięki czemu można bezpłatnie przeszukiwać bazę danych. Rejestracja jest wymagana, aby opublikować CV, ale ten proces jest również bezpłatny.

Inne przydatne strony to HotJobs (www. Yahoo. Hotjobs.com), CareerBuilder.com (www.careerbuilder.com), America’s Job Bank (www.jobsearch.org) i Career.com (www.career.com). Niektóre witryny, takie jak ta oferowana przez Quintessential Careers (www.quintcareers.com), służą jako portale dla innych, w tym przypadku oferując łącza do „10 najlepszych witryn z ofertami pracy dla osób poszukujących pracy”. Innym jest AllJobSearch (www.alljobsearch.com), który działa jako wszechstronna, łatwa w użyciu wyszukiwarka ofert pracy. Wystarczy wpisać słowo lub frazę (np. Asystent administracyjny lub kierownik sprzedaży), a następnie wskazać, czy chcesz przeszukiwać witryny internetowe, gazety lub grupy dyskusyjne. Następnie określasz preferencje geograficzne, rodzaj pracy (np. Pełny etat, umowa, część etatu lub staż), daty publikacji od jednego dnia do trzydziestu dni i kategorię stanowiska. Tutaj można wybrać „wszystkie kategorie”, a także konkretne obszary, takie jak księgowość, architektura, biotechnologia i nieruchomości. Po kliknięciu klawisza wyszukiwania wyszukiwarka przeniesie Cię do listy wszystkich ofert pracy pasujących do tego profilu.

Usługi oferowane przez miejsca pracy są bardzo zróżnicowane. Niektóre są bezpłatne, a inne płatne. Zwykle bardziej podstawowe usługi nic nie kosztują, ale będziesz mieć możliwość zakupu dodatkowych usług, takich jak doradztwo zawodowe, wznowienie rozwoju i profile zainteresowań zawodowych.

Jedną ze strategii jest korzystanie z usług, które transmitują Twoje CV do wielu źródeł. Na stronie www.blastmyresume.com możesz natychmiast wysłać e-mailem swoje CV do tysięcy rekruterów, headhunterów i pracodawców. Podczas gdy jury wciąż nie wie, jak skuteczne okaże się to podejście, oferuje ono tę zaletę, że można wykorzystać CV w bardziej zróżnicowany sposób, niż byłoby to możliwe przy użyciu zwykłej poczty. Pobierana jest opłata, ale jest ona znacznie niższa niż porównywalne koszty wysyłki za wysyłkę papierowych kopii.

Rozwiązanie do tworzenia CV

Oczywiście komputer może znacznie więcej niż tylko pomóc Ci znaleźć pracę. To także świetne narzędzie do przygotowywania życiorysów, listów motywacyjnych, teczek czy innych dokumentów.

Konwencjonalne tworzenie mądrości

Jasne jest, że CV nie da ci pracy – tylko szansa na sprzedanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na szczęście zasoby dostępne za pośrednictwem komputera również mogą tu pomóc. Za pomocą programu Microsoft Word lub innego oprogramowania do edycji tekstu możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające życiorysy i listy motywacyjne, które kiedyś wymagałyby umiejętności wysoko wykwalifikowanej maszynistki. Po opracowaniu podstawowego CV można je zmieniać tak często, jak potrzeba, drukować dowolną liczbę kopii lub przesyłać elektronicznie potencjalnym pracodawcom. Możesz również tworzyć zindywidualizowane wersje dostosowane do konkretnych pracodawców lub podkreślać różne kwalifikacje dla różnych typów stanowisk, którymi możesz być zainteresowany.

Alternatywą jest zakup oprogramowania, takiego jak WinWay Resume Deluxe, oferowanego przez firmę WinWay Corporation (www.winway.com). Ten pakiet zawiera program do pisania CV, tysiące przykładowych życiorysów, frazy kluczowe, które można dodać do CV, program do pisania listów i przykładowe listy motywacyjne.

Możesz także skorzystać z usług tworzenia CV, oferowanych na rozległych portalach karier lub tych, które specjalizują się w tworzeniu CV online. Przykładem tego ostatniego jest TotalResume.com (www. Totalresume.com), płatna usługa, która umożliwia tworzenie CV przy użyciu szablonów dostępnych online. W tym procesie wypełniasz formularze, wprowadzając własne, unikalne informacje osobiste i zawodowe, korzystając z przydatnych słów i wyrażeń określających czynność, sprawdzania pisowni, podglądu CV i możliwości obejrzenia przykładowych CV.

Po ukończeniu CV możesz pobrać je jako dokument Word, wysłać e-mailem do potencjalnych pracodawców i dodać list motywacyjny. Możesz również utrzymywać go w witrynie, aktualizować w razie potrzeby i udostępniać jako stronę internetową.

Widzisz więc, że Twój komputer może być bardzo potężnym narzędziem pomagającym Ci w poszukiwaniu pracy. Korzystaj z komputera efektywnie, a wysiłki związane z poszukiwaniem pracy będą satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.