Nauczanie angielskiego za granicą

Nauczanie języka angielskiego w obcym kraju może być niesamowitym wyzwaniem … a także jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałeś. Mieszkanie za granicą, wchłanianie kultury innych ludzi i wykorzystywanie rodzimej znajomości języka angielskiego do oświecania uczniów to wspaniałe aspekty tej satysfakcjonującej kariery.

Ale zanim podejmiesz decyzję i zarejestrujesz się za granicą, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć o sobie i swojej zamierzonej ścieżce. Pamiętaj … nie każdy jest stworzony do takiej pracy!

Nauczanie języka angielskiego w innym kraju to nie tylko praca. To także wybór stylu życia. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się uczyć (a czasami Twoje wybory mogą być ograniczone przez obszary, które są w danej chwili potrzebne), może to być projekt czasochłonny i wymagający, a na pewno przetestuje granice Twojego poczucia bycia przygoda. Zostaniesz zanurzony w zupełnie nowej kulturze i będziesz za nią podążać jako obywatel. Wbrew powszechnemu przekonaniu nauczyciel angielskiego w innym kraju jest daleki od bycia turystą.

Praca ucząca angielskiego nie będzie wakacjami. W zależności od rodzaju szkoły, w której będziesz uczyć i w jakim kraju planujesz pracować, Twoje życie będzie się bardzo różnić od tego, czego doświadczyłeś w przeszłości. Nawet jeśli odwiedziłeś już swój wybrany kraj, chyba że faktycznie mieszkałeś jako tubylec, nie będziesz miał jasnego poczucia, jak będzie się tam uczyć angielskiego.

Nie oznacza to jednak, że nauczanie angielskiego to wyczerpująca praca, która nie pozwala ci cieszyć się rodzimą kulturą. Nadal będziesz mieć czas dla siebie, aby cieszyć się witrynami i z pewnością powinieneś to zrobić, aby lepiej zrozumieć swoje adoptowane życie, a także swoich uczniów. Kluczem do pełnego wykorzystania tego doświadczenia jest zachowanie otwartego umysłu. To powinno stać się twoją mantrą przez cały czas trwania twojej pracy.

Posiadanie otwartego umysłu pozwoli ci osobiście doświadczyć życia w nowym kraju. Jeśli nie oczekujesz specjalnego traktowania, nie daj się wciągnąć w poczucie nie na miejscu i nie trać czasu na porównywanie swojego nowego życia ze starym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wcześniej poczujesz się jak w domu wiesz to.

Możesz pokochać podróżowanie i to jest fantastyczne. Jednak miłość do podróży nie wystarczy, aby nauczanie angielskiego za granicą stało się dla Ciebie karierą. Musisz także mieć poczucie niezależności i samowystarczalności, które pozwolą Ci łatwo dostosować się do nieoczekiwanego. Twoje życie nie będzie polegało tylko na nauce języka angielskiego i powrocie do pokoju hotelowego, aby poczekać na lot do domu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mieszkać w mieszkaniu lub wynajmowanym domu w nowym kraju przez co najmniej rok i będziesz robić wszystko, od zakupów spożywczych po transport publiczny. Staniesz się pod każdym względem pracującym obywatelem miejsca, które może znacznie różnić się od tego, do czego jesteś przyzwyczajony.

Nadal brzmi jak zabawa? Gratulacje! Należysz do wyjątkowej grupy osób, dla których nauczanie języka angielskiego za granicą może być po prostu idealną karierą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.