Opcje pracy w domu – określenie, która jest dla Ciebie najlepsza

Kiedy po raz pierwszy zdecydujesz, że chcesz pracować w domu, możesz ulec pokusie, aby od razu poszukać pracy zdalnej lub skorzystać z okazji do pracy w domu. Z pewnością istnieją korzyści z tych opcji, ale zatrzymaj się i pomyśl przez chwilę: „Czy to właściwy wybór dla mnie?”

Chociaż istnieje kilka świetnych firm i programów, ważne jest, aby ocenić swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia w karierze domowej. Widzę, że zbyt wielu ludzi korzysta z pierwszej okazji, jaką widzą, po prostu dlatego, że obiecuje ona wielki dochód. Pieniądze to zdecydowanie główna część naszego powodu do pracy, ale czy jest najważniejsza? Musisz wybrać opcję, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby, a nie tylko te finansowe.

Skąd wiesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Rozważ typowe cechy pracy zdalnej, możliwości prowadzenia biznesu w domu i firm domowych zaczynających się od zera:

Praca zdalna

Zalety – W przypadku pracy zazwyczaj będziesz ponosić mniejszą odpowiedzialność niż firma domowa, a ponadto będziesz mieć stałą wypłatę i ustrukturyzowany harmonogram pracy. Jeśli jesteś bardzo wydajny, zorganizowany i zorientowany na produkcję, może to być dobry wybór dla Ciebie.

Wady – będziesz mieć mniej elastyczności i swobody niż w przypadku firmy domowej. Nie będziesz zachęcany do „robienia tego po swojemu” – zamiast tego będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy. Twoje obciążenie pracą nie jest gwarantowane. Biznes może zwolnić i nie będziesz miał pracy, co oznacza brak dochodów. Zwykle zarabiasz mniej na pracy zdalnej niż w firmie domowej. Jeśli jesteś bardzo kreatywny i nieskrępowany i chcesz zarobić duży dochód, praca może nie być dla Ciebie odpowiednia.

Domowe możliwości biznesowe

Zalety – Większa elastyczność i swoboda niż praca, więcej możliwości na większe dochody (jeśli jesteś zmotywowany), mniejsze szanse na spowolnienie biznesu (ponieważ tworzysz własną firmę), czerp korzyści z bycia częścią zespołu o podobnych poglądach ludzi, którzy Cię wspierają i pomagają w rozwoju Twojej firmy. Nie musisz tworzyć własnych produktów i materiałów marketingowych, ponieważ firma dostarcza je za Ciebie.

Wady – Jeszcze mniejsza elastyczność i swoboda niż zakładanie własnej firmy, ponieważ firma może mieć ograniczenia dotyczące sposobu prowadzenia firmy, sposobów promocji itp. Możesz mieć limity sprzedaży, które musisz spełnić, lub inne ograniczenia. Wybór firmy, która istnieje od dłuższego czasu może skutkować przesyceniem rynku, natomiast wybór nowszej firmy może skutkować niestabilnością lub wyjściem z rynku.

Twoja własna firma

Zalety – pełna swoboda i elastyczność w zakresie tworzonych produktów lub usług, a także sposobów, w jakie wybierasz sprzedaż. Brak limitów do spełnienia, buduj duże lub utrzymuj małe. Ustal własny harmonogram i określ własne dochody. Bądź tak kreatywny, jak chcesz.

Wady – Wielka odpowiedzialność. Jesteś prezesem, dyrektorem generalnym, dyrektorem generalnym, dyrektorem sprzedaży, kierownikiem marketingu, kierownikiem produkcji, kontrolerem, dyrektorem personelu i wszystkim innym w Twojej firmie. Nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc lub kibicować, wszystko zależy od Ciebie.

Z pewnością istnieją wyjątki od wyżej wymienionych cech. Być może znajdziesz świetną pracę zdalną, która zapewni Ci pełną elastyczność i kreatywną pracę. Może niektóre z „wad”, które wymieniłem powyżej, byłyby dla Ciebie uznane za „zalety” lub odwrotnie.

Sprowadza się to do tego, czego TY chcesz. Co jest dla Ciebie najlepsze? Zrób listę tego, co jest dla Ciebie ważne. Ile chcesz zarobić? Jak bardzo jesteś kreatywny? Jak elastyczny ma być Twój harmonogram? Jaki rodzaj pracy sprawia, że ​​czujesz się najbardziej szczęśliwy?

Zbuduj w swoim umyśle wizję idealnej pracy w domu. A potem znajdź (lub utwórz) tylko to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.