Pełny przegląd kariery pielęgniarskiej

Z prawie 2,6 mln zarejestrowanych pielęgniarek (RN) w Stanach Zjednoczonych, pielęgniarstwo jest obecnie największym zawodem opieki zdrowotnej w kraju. Jeśli myślisz, że szpitale to jedyne miejsce, w którym można znaleźć pielęgniarkę, z pewnością jesteś w błędzie. Agencje zdrowia publicznego, społeczności, ośrodki opieki ambulatoryjnej i inne miejsca, w których świadczone są usługi zdrowotne, również często zatrudniają pielęgniarki.

1. Praktyka pielęgniarska

Pielęgniarstwo obejmuje szeroki obszar praktyki. Obejmuje

– Opieka nad dzieckiem
– Opieka nad osobami starszymi
– Usługi dla kobiet w ciąży
– Usługi dla noworodków
– Specjalizacja – pielęgnacja urazów
– Specjalizacja – pielęgniarstwo onkologiczne
– Specjalność – pielęgniarstwo sądowe

2. Wybierz swój program pielęgniarski

Pierwszym krokiem do zostania pielęgniarką jest ukończenie programu pielęgniarskiego. Umożliwiłoby to przystąpienie do państwowego egzaminu licencyjnego. W Stanach Zjednoczonych oferowanych jest ponad 1500 programów pielęgniarskich. Trzy z tych programów przygotowują cię do podejmowania różnych zadań po ukończeniu studiów.

A. Bachelor of Science in Nursing (BSN)
Jest to czteroletni program nauczania oferowany w college’ach i na uniwersytetach. Absolwent tego kursu ma tę zaletę, że uczy się ustawień opieki zdrowotnej, które obejmują przywództwo i zarządzanie. Stopień BSN jest preferowany i często wymagany w wielu dziedzinach pielęgniarstwa.

B. Associate Degree in Nursing (ADN)
Jest to program trwający od 2 do 3 lat, oferowany zarówno w college’ach lokalnych, jak i młodszych. Ten program przygotowuje studenta do bezpośredniej opieki nad pacjentem.

C. Dyplom szpitalny
Jest to program trwający od 2 do 3 lat, który odbywa się w szpitalach.

3. Stanowiska pielęgniarskie

Po zapoznaniu się z podstawami przyjrzyjmy się bliżej niektórym stanowiskom pielęgniarskim, które możesz zajmować. Te stanowiska są oparte na Twoim doświadczeniu i wykształceniu.

A. Pozycja pielęgniarska dla początkujących
To jest stanowisko pielęgniarki personelu. Pielęgniarka podejmuje decyzje w oparciu o wiedzę naukową. Musisz polegać na procedurach i standardowych planach opieki.

B. Certyfikowana pośrednia
Jest to stanowisko pielęgniarki specjalistycznej, w którym pomaga ona kobietom w ciąży. Rozpoczyna się na etapie przed poczęciem i przechodzi przez okres prenatalny, poród i poród. Do jej obowiązków należy również opieka poporodowa. Pielęgniarka zapewnia również poradnictwo w zakresie planowania rodziny oraz opiekę ginekologiczną kobiet.

C. Kierownik sprawy
Z czasem pielęgniarka może zostać kierownikiem przypadku pielęgniarki. Na tym stanowisku pielęgniarka będzie zaangażowana w proces organizowania oraz koordynowania zasobów i usług całej grupy pielęgniarek, np. Całego szpitala.

D. Wychowawca pielęgniarki
Jest to również pozycja, w którą mogłaby się zaangażować pielęgniarka. Edukacja ludzi w zakresie właściwych potrzeb i procedur opieki zdrowotnej będzie podstawowym zadaniem na tym stanowisku. Z kolei pielęgniarka przeprowadza badania fizyczne pacjentów, diagnozuje i leczy. Pielęgniarka mogłaby również wypisywać recepty, a także zajmować się pacjentami z chorobami przewlekłymi, takimi jak diabetycy i osoby z nadciśnieniem.

E. pielęgniarka anestezjologiczna
Certyfikowana pielęgniarka anestezjologiczna pomaga podczas operacji. Podają pacjentom znieczulenie przed i po operacji.

Istnieją również różne specjalistyczne programy pielęgniarskie, które pomogą Ci specjalizować się w określonej dziedzinie. Pielęgniarstwo radiologiczne, pielęgniarstwo rehabilitacyjne, pielęgniarstwo związane z chorymi na AIDS i pielęgniarstwo sądowe to tylko niektóre z tych specjalizacji. Pielęgniarki radiologiczne zajmują się pacjentami, którzy są poddawani diagnostyce w środowiskach obrazowania radiologicznego. Obejmuje również ultrasonografię, rezonans magnetyczny i onkologię promieniowania. Pielęgniarki rehabilitacyjne lub pielęgniarki psychiatryczne zapewniają fizyczne i emocjonalne wsparcie zarówno pacjentowi, jak i jego rodzinom. Zajmują się pacjentami z upośledzeniem umysłowym. Pielęgniarka AIDS zajmuje się fizycznymi, psychologicznymi, duchowymi i społecznymi potrzebami pacjenta chorego na AIDS. Pielęgniarka medycyny sądowej pracuje w innym środowisku z innymi pielęgniarkami. Współpracują z funkcjonariuszami organów ścigania, pomagając w dochodzeniach w sprawie przestępstw, takich jak napaść na tle seksualnym i przypadkowa śmierć. Pomagają także w leczeniu ofiar tych przestępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.