Plan działań dla tych, którzy stracili pracę

Strach przed utratą pracy przytłacza każdego mądrego człowieka. Ale faktyczne wydarzenie nie jest tragedią, bez względu na to, jak duża jest strata. Wszyscy profesjonalni psychologowie radzą nie popadać w stan ciągłej depresji, ale znaleźć wyjście z tej okropnej sytuacji. Wszystko zależy od poziomu motywacji. Osoby, które zmieniły status na bezrobotnych, mają dwie możliwości: albo kontynuować poszukiwanie innej pracy w sferze wcześniejszego zatrudnienia, albo szukać szczęścia w nieznanych dziedzinach.

Jeśli czujesz, że chcesz zaangażować się w tę samą sferę, którą zacząłeś, najprostszą decyzją byłoby zadzwonić do konkurencji. Nie postępuj zgodnie ze standardową procedurą i prześlij swoje CV do działu personalnego, ale skontaktuj się bezpośrednio z organem, oferując swoje usługi w bardzo uprzejmy sposób. Wszystko, co dobry szef musi wiedzieć o przyszłym pracowniku, to doświadczenie zawodowe. Opowiedz mu o swoim doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, cechach osobistych i cechach, które pomogą pracownikowi rozwijać się i rozwijać zawodowo, wnosząc wkład do firmy. Pamiętaj, aby pozostać biznesowym i postaraj się poinformować przyszłego pracodawcę tylko o tym, że musi wiedzieć, wszelkie wcześniejsze niepowodzenia mogą być wykorzystane jako argument do obniżenia kosztów na rynku pracy. Według statystyk ci, którzy zmieniają miejsce pracy, mają większe szanse na awans niż ci, którzy pracują tam całe życie. Wyniki badań pokazują, że ci, którzy zmieniają pracę, mają większe szanse na awans niż ci, którzy przez całe życie pracują w jednej firmie. Poszukaj miejsca w sferach, w których czujesz się komfortowo. Jeśli stresujesz się ciągłym napięciem i hałasem w dużej firmie, poszukaj miejsca w mniejszych. Inne statystyki pokazują, że pracownicy mniejszych, ale szybko rozwijających się firm szybciej dostają się na szczyty kariery niż ci, którzy gubią się wśród tysięcy pracowników dużej firmy. Jeśli żadna z powyższych opcji nie działa dla Ciebie, zacznij szukać pracy na pół etatu. Musisz zdać sobie sprawę, że propozycje nie będą piętrzyć się przed twoimi drzwiami; musisz na nie polować. Nie ma nic ważniejszego niż możliwość pokrycia rachunków. W tym przypadku wszystkie możliwe warianty są dopuszczalne. Możesz dostać pracę na pół etatu jako wolny strzelec lub zostać zatrudnionym w firmie na podstawie umowy o pracę. To wygodny sposób kontrolowania procesu przez duże firmy. Pracodawca jest odpowiedzialny za projekt i pracuje nad nim od początku do stanu zakończenia. W ten sposób będziesz miał czas na znalezienie dobrej pracy na pełen etat.

Praca na pół etatu daje Ci możliwość pokrycia rachunków. W tym przypadku nie ma tak naprawdę znaczenia, czy praca, w której zamierzasz podjąć udział w niepełnym wymiarze godzin, jest związana z dziedziną, w której wcześniej pracowałeś. Pamiętaj, aby nie umieszczać tego zatrudnienia w swoim CV, chyba że naprawdę przyczyni się do Twojej listy umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.