Po zakończeniu poszukiwania pracy nie zapomnij podziękować

Korzystanie z listu akceptującego ofertę pracy jest dowodem prawdziwego profesjonalizmu. Jest to sposób na podziękowanie osobie, która Cię zatrudniła, i zapewnienie jej, że podjęła właściwą decyzję. Przedstawiłeś się im jako profesjonalista ze swoim życiorysem, listem motywacyjnym, arkuszem referencyjnym, historią wynagrodzeń, listami polecającymi, notatką uzupełniającą i innymi osobistymi materiałami marketingowymi, z których korzystałeś podczas poszukiwania pracy. Zrobiłeś wszystko, aby upewnić się, że rozmowa przebiegła dobrze, i prawdopodobnie odrobiłeś pracę domową w firmie, zanim poszedłeś na pierwszą rozmowę. Teraz użycie listu z akceptacją pracy będzie zwieńczeniem całej Twojej pracy i udoskonaleniem pozytywnego profesjonalnego wizerunku, który starałeś się przekazać podczas procesu poszukiwania pracy i zatrudniania.

Oczywiście, jeśli nigdy wcześniej go nie napisałeś, możesz mieć pytania, co powinien zawierać i jak powinien wyglądać. Oto podstawy: powinien być na tym samym papierze, na którym znajdowały się twoje CV i list motywacyjny, najlepiej na jasnoszarym lub w kolorze kości słoniowej, leżącym lub pergaminowym lub jednym z nowych papierów z piaskowca. Powinien mieć papier firmowy pasujący do innych używanych osobistych materiałów marketingowych. Powinien być skierowany osobiście do decydenta, który Cię zatrudnił. List z akceptacją pracy należy również umieścić w dopasowanej kopercie firmowej lub dużej białej kopercie, aby uniknąć zginania, i należy go zaadresować osobiście. Jeśli Twoje pismo odręczne nie jest zbyt czytelne, wydrukuj adres lub poproś znajomego, który ma świetne pismo, zaadresuje go za Ciebie.

Powinien też być krótki. Pokaż, że szanujesz czas menedżera ds. Rekrutacji, będąc bezpośrednim, a jednocześnie uprzejmym. Możesz powiedzieć wszystko, co masz do powiedzenia, w dwóch lub trzech akapitach, które można szybko przeczytać. Pisząc list akceptacyjny, bądź bezpośredni i profesjonalny. Poinformuj kierownika ds. Rekrutacji, że nie możesz się doczekać dołączenia do zespołu w nowej firmie. Daj mu znać, że doceniasz okazję i zrobisz wszystko, co w twojej mocy. Poinformuj decydenta, że ​​znasz wszelkie szczególne warunki oferty pracy i będziesz ich przestrzegać. Pozwoli to uniknąć wszelkich nieporozumień na drodze. Upewnij się również, że w liście akceptacyjnym jest napisane, że rozumiesz datę rozpoczęcia zatrudnienia w tej nowej organizacji, i zapewnij kierownika ds. Rekrutacji, że będziesz tam w określonym dniu io określonej godzinie, gotowy do zajęcia. Podpisz go za pomocą niebieskiego atramentu, aby wiedział, że nie jest to kopia fotograficzna, i przekaż ją ręcznie do pomocy administracyjnej decydenta. W ten sposób okażesz się prawdziwym profesjonalistą i kimś, z kim będą chcieli pracować w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.