Praca w domu: jakie opcje są dostępne?

Jeśli dopiero zaczynasz szukać pracy w domu, prawdopodobnie czujesz się zdezorientowany i przytłoczony wszystkimi dostępnymi opcjami. Skąd wiesz, co jest legalne? Jak uniknąć oszustw? Czy naprawdę są prace, które możesz wykonywać w domu? Tak!

Tak wielu ludzi szczęśliwie pracuje w domu i Ty też możesz. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. W tym artykule wyjaśniono, jakie rodzaje pracy możesz wykonywać w domu, które zasadniczo dzielą się na cztery kategorie:

Praca dla pracodawcy – (jest to często nazywane „pracą zdalną”). Istnieje wiele legalnych firm, które zatrudniają ludzi do pracy w swoich biurach domowych i liczba ta rośnie każdego dnia. Pracodawcy dostrzegają korzyści płynące z pracy zdalnej pracowników, aw przyszłości do tych szeregów dołączy wielu innych. (Zobacz naszą listę firm zatrudniających telepracowników.) Niektóre firmy zatrudniają cię jako faktycznego pracownika; wypełnisz formularze podatkowe, a pracodawca pobierze podatki z Twojej pensji, tak jak gdybyś pracował na miejscu. Inne firmy zatrudnią Cię jako niezależnego wykonawcę. Pod koniec roku wyślą Ci formularz 1099 i jesteś odpowiedzialny za opłacenie własnych podatków. Pracodawca może wymagać pracy w określonych godzinach każdego dnia lub określonej liczbie godzin w tygodniu. Wynagrodzenie może być naliczane godzinowo, tygodniowo, dwutygodniowo lub za sztukę (jak w przypadku prac typu wprowadzania danych). Niektóre prace telefoniczne są płatne za „minutę rozmowy” – innymi słowy, otrzymasz wynagrodzenie tylko za czas, w którym aktywnie rozmawiasz z klientami.

Wolny strzelec – „wolny strzelec” to osoba, która wynajmuje swoje umiejętności różnym firmom na potrzeby konkretnego projektu. Umiejętności te mają zazwyczaj charakter zawodowy, np. Pisanie, programowanie komputerowe, projektowanie stron internetowych i grafiki, pomoc sekretarska / administracyjna i wirtualna. Niektóre popularne strony internetowe dla freelancerów to http://Guru.com i http://eLance.com. Możesz przeglądać dostępne oferty pracy i składać na nie oferty. Jeśli Twoja oferta wygra, otrzymasz pracę. Należy pamiętać, że te prace są zwykle tymczasowe i dotyczą tylko jednego projektu. Jeśli jednak zbudujesz reputację dobrej roboty i dotrzymujesz terminów, często otrzymasz ofertę innej pracy.

Szansa biznesowa w domu – Możesz także założyć własną firmę jako przedstawiciel istniejącej firmy. Większość z tych firm to sprzedaż bezpośrednia lub marketing sieciowy / MLM (marketing wielopoziomowy). Prawdopodobnie słyszałeś o wielu takich firmach, takich jak Tupperware, Mary Kay Cosmetics, Avon i Pampered Chef. Do wyboru są tysiące. (Zobacz naszą listę możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w domu). Ten rodzaj pracy w domu ma wiele zalet. Jesteś swoim własnym szefem, ustalasz własne godziny pracy i masz pełną kontrolę nad tym, ile zarabiasz (w przeciwieństwie do tygodniowego zarabiania określonej kwoty od pracodawcy). Istnieją również świetne ulgi podatkowe dla firm domowych.

Stwórz własną firmę – Ostatnią opcją jest zbudowanie własnej firmy. Możliwości są nieskończone. Prawie wszystkie posiadane umiejętności można przekształcić w biznes domowy. Wyprowadzanie psów / opieka nad zwierzętami, wirtualna pomoc, catering, naprawa rowerów, opieka nad dziećmi, rękodzieło i dzieła sztuki itp. Najważniejsza rzecz do rozważenia: czy jest rynek na to, co możesz zrobić? Czy ludzie zapłaciliby za produkty lub usługi, które możesz dostarczyć? Założę się, że jeśli się na to zdecydujesz, możesz wpaść na dziesiątki świetnych pomysłów na biznes, które możesz zrobić.

Unikaj oszustw
Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku oszustów jest to, że chcą oni albo twoich pieniędzy, albo danych osobowych. Nigdy, przenigdy nie płać „wynagrodzenia” za rozpoczęcie pracy w firmie. (Okazje biznesowe często wymagają zakupu zestawu startowego, ale mam tu na myśli rzeczywiste prace zdalne). Bez względu na to, jak świetnie brzmią one w pracy, NIE wyciągaj karty kredytowej i nie wysyłaj im pieniędzy. To jest oszustwo. Rzadko niektóre legalne firmy mogą pobierać opłaty za szkolenie, ale częściej odliczają to od kilku pierwszych wypłat. Jeśli naprawdę nie jesteś pewien, czy firma jest legalna, zapytaj! Odwiedź fora dyskusyjne dotyczące pracy w domu i zapytaj o firmę. Są szanse, że ludzie o nich słyszeli lub mogą powiedzieć, czy to prawdziwa praca, czy nie. Niestety każdego dnia pojawiają się nowi oszuści, więc nawet jeśli nie możesz znaleźć nic negatywnego na ich temat, postępuj ostrożnie.

Podobnie, jeśli nie jesteś pewien, czy firma jest legalna, NIE dawaj jej swojego numeru ubezpieczenia społecznego.

r, adres domowy lub jakiekolwiek informacje bankowe (do bezpośredniego wpłaty). Pracodawca nie będzie potrzebował tych informacji, chyba że faktycznie Cię zatrudnia. Zalecam pozostawienie tych pól pustych podczas ubiegania się o pracę. Jeśli pracodawcy podoba się Twoje kwalifikacje i chce Cię zatrudnić (a Ty masz absolutną pewność, że są one uzasadnione), możesz podać te informacje. Prawdziwi pracodawcy zrozumieją Twoją ostrożność.

Najlepszym sposobem uniknięcia oszustw jest wysłuchanie swoich jelit. Zawsze są znaki ostrzegawcze. Nawet jeśli wydaje się, że wszystko idzie w górę i w górę, a Twój żołądek daje Ci sygnał, że coś jest nie tak, SŁUCHAJ tego. Nie potrafię powiedzieć, ile razy słyszałem, jak ludzie mówią: „Miałem złe przeczucia, ale chciałem, żeby to było naprawdę, więc zaryzykowałem”. Nie rób tego. Masz świetny wbudowany system ostrzegawczy. Wszyscy robimy. Nazywa się Intuicja. Użyj tego. Przechytrz oszustów.

Profesjonalizm, cierpliwość i wytrwałość
Na koniec pamiętaj, że praca na stanowiskach domowych ma ogromne zapotrzebowanie. Tysiące osób aplikuje na te same stanowiska, na których jesteś. Upewnij się, że Twoje CV jest w najlepszej formie i jasno określa Twoje doświadczenie i kwalifikacje związane z pracą, o którą się ubiegasz. Rozważ zainwestowanie w profesjonalnie wykonane CV i list motywacyjny. To jest warte swojej ceny, jeśli dostaniesz pracę!

Jeśli po tygodniu lub dwóch nie otrzymałeś odpowiedzi, skontaktuj się z firmą i sprawdź status swojego wniosku. Wyślij miły e-mail z zapytaniem lub zadzwoń do nich. (Tylko jeśli firma nie zażądała, abyś tego nie robił). Nie jęcz ani nie błagaj, podejdź do tego profesjonalnie. Wyraź swoje szczere zainteresowanie pracą dla nich. Wytrwałość może się opłacić, o ile nie denerwujesz potencjalnego pracodawcy.

Cierpliwość jest ważna, ponieważ znalezienie pracy w domu może zająć wiele miesięcy. Jeśli nie możesz się doczekać, dlaczego nie rozważyć założenia własnej firmy? Nie pozwól, aby brak doświadczenia Cię powstrzymał. Możesz nauczyć się wszystkiego, czego nie wiesz. Porozmawiaj z innymi właścicielami firm, którzy robią to, o czym myślisz. Zapytaj ich, jak zaczęli. Jest wielu wspaniałych ludzi, którzy byliby chętni do pomocy we właściwym kierunku.

Pomyśl, czego naprawdę chcesz w karierze w domu. Wolisz być swoim własnym szefem czy pracować dla kogoś innego? Potrzebujesz elastycznych godzin, czy wolisz mieć ustalony harmonogram? Czy lubisz pracę telefoniczną lub internetową? Zrób dokładną listę tego, czego chcesz, a czego nie. Dzięki temu Twoje wyszukiwanie będzie znacznie szybsze.

Uwierzyć w siebie. Możesz stworzyć dla siebie idealną karierę. Wielu innych to zrobiło, więc dlaczego nie Ty też?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.