Przykładowy list z podziękowaniem za wywiad

Przykładowy list z podziękowaniami, który wykorzystasz po rozmowie kwalifikacyjnej jako wytyczna lub szablon, pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu podczas przygotowywania tego typu korespondencji. Ponieważ przygotujesz go przed rozmową kwalifikacyjną, gdy nie jesteś zdenerwowany i masz trzeźwą głowę, list naprawdę zwiększy Twoje szanse na wywarcie lub wzmocnienie dobrego wrażenia.

Próbujesz użyć tego do własnych celów.

Data
Nazwa
Firma
Adres
Miasto
Stan
Zamek błyskawiczny

Szanowne Imię,

Cieszyłem się, że mogłem spotkać się dziś z Tobą w Twoim biurze w sprawie możliwości kariery w firmie ABC. Po omówieniu przyszłości firmy jestem przekonany, że mogę wnieść pozytywny wkład i wierzę, że nasze stowarzyszenie może być korzystne dla obu stron.

Byłem pod szczególnym wrażeniem informacji, które podałeś na temat ekspansji na inne rynki i potrzeby ożywienia działań marketingowych. Wierzę, że mając doświadczenie w reklamie i sprzedaży ubezpieczeń oraz jako promotor karnawału, mam wiele do zaoferowania.

Firma ABC ma znakomitą reputację w branży i jest organizacją, z którą chciałbym się związać. Szczycę się tym, że jestem wybitnym sprzedawcą i specjalistą ds. Promocji i czekam na szansę wniesienia pozytywnego wkładu w tym okresie wzrostu.

Jeśli mogę udzielić dodatkowych informacji, które mogą być pomocne, zadzwoń do mnie pod numer podany powyżej lub wyślij mi e-mail, jeśli jest to wygodniejsze. Z niecierpliwością czekam na kontakt z Państwem w najbliższej przyszłości.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Z poważaniem,

John J. Doe.

Korzystanie z tego przykładowego listu pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zaowocuje większą liczbą drugich rozmów kwalifikacyjnych i ofertami pracy. Jeśli jednak Twoja dziedzina nie jest sprzedażą ani marketingiem, może nie być idealnie dostosowana do Twoich potrzeb. Analiza listu z podziękowaniem i sprawdzenie, które zdania i akapity można zmienić, aby pasowały do ​​Twoich potrzeb i zawodu, powinno być łatwe. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do edycji tekstu możesz dostosować jedną wersję, a następnie skopiować plik i utworzyć inną literę całkowicie ukierunkowaną na inny rodzaj pracy. Na przykład, jeśli istnieją trzy lub cztery rodzaje pracy, które warto rozważyć, utworzenie listu z podziękowaniem dla każdego z nich jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. To samo dotyczy oczywiście listu motywacyjnego i CV. Różne wersje dla różnych rodzajów zawodów, podkreślające różne aspekty twoich umiejętności i doświadczenia, sprawią, że będziesz bardziej wszechstronny. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany, aby wykonywać tylko jeden rodzaj pracy, potrzebujesz oczywiście tylko jednego listu próbnego, jednego rodzaju listu motywacyjnego i jednego rodzaju CV. To osobisty wybór i jesteś jedyną osobą, która dokładnie wie, jaka praca będzie dla Ciebie najlepsza i czy istnieje więcej niż jeden typ, który rozważasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.