Przyspieszony program pielęgniarski

Istnieje tak duże zapotrzebowanie na wchodzenie na dziedzinę pielęgniarstwa, że ​​opracowywanych jest wiele nowych programów mających na celu certyfikowanie pielęgniarek w rekordowym czasie. Dostępnych jest wiele opcji, a przyspieszony program pielęgniarski jest zwykle najpopularniejszą opcją wśród osób, które chcą wejść na dziedzinę medycyny.

Niektórzy ludzie mogą nie czuć się komfortowo, wiedząc, że pielęgniarki można przeszkolić w bardzo krótkim czasie. Jednak dobry, przyspieszony program pielęgniarski będzie skuteczny w pomaganiu przyszłej pielęgniarce w opanowaniu umiejętności wymaganych w pracy.

Należy wziąć pod uwagę cechy dobrej pielęgniarki. Umiejętności wymagane do bycia skuteczną pielęgniarką nie są w pełni nauczane w klasie. Niektórzy ludzie mają naturalny talent do pracy w tej dziedzinie, podczas gdy inni nigdy nie opanują tej pracy, bez względu na to, ile godzin spędzą w klasie.

Przyspieszony program pielęgniarski uznaje, że umiejętności techniczne muszą być ukierunkowane, podczas gdy bardziej subtelne umiejętności, których wymaga praca, są często dziedziczone po jednostce. Wielu pacjentów spotkało idealną pielęgniarkę, ale niewielu z nas myśli o tym, dlaczego ta osoba była tak dobra w swojej pracy.

Dobra pielęgniarka ma pewne cechy, których nie można nauczyć. Pomyśl o swoim najlepszym spotkaniu z pielęgniarką. Prawdopodobnie potrafiła uspokoić cię w kilku słowach. Lub może po prostu sprawić, że poczujesz się zrelaksowany poprzez jej zachowanie i podejście.

Opisanie takich cech u swojego opiekuna jest często trudne. Jest coś w tej osobie, która pomaga ci w trudnej sytuacji, ale nie jesteś pewien, co to jest. Oczywiście przyspieszony program pielęgniarski nie zagłębia się w rozwijanie takich cech. Nie ma też rozszerzonego, tradycyjnego programu.

Teraz rozważ swoje najgorsze spotkanie z pielęgniarką. Prawdopodobnie była szorstka i obojętna. Może była sarkastyczna. Mogła sprawić, że poczułeś się jak ciężar. Technicznie mogłaby zrobić wszystko „dobrze”, ale po jej zobaczeniu czujesz się okropnie.

Sposób przyłóżkowy jest krótko omawiany w przyspieszonym programie pielęgniarskim, ale jest również uwzględniany w tradycyjnej szkole. Pielęgniarka, która sprawiła, że ​​poczułeś się nieswojo, prawdopodobnie nie zdawała sobie sprawy z jej wpływu na ciebie. Po prostu wykonywała swoją pracę.

Podstawową różnicą między dobrą a złą pielęgniarką jest stosunek do zawodu. Pierwsza pielęgniarka opiekuje się osobą i rozpoznaje to. Druga pielęgniarka właśnie wykonuje swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.