Rady dotyczące pisania silnego CV

Stworzenie solidnego, solidnego CV obejmuje kilka kroków, które razem wzięte okazują się owocne dla ulepszenia CV. Samo w sobie dość proste, ważne jest, aby faktycznie przejść i sprawdzić, czy pojawiają się wszystkie elementy potrzebne do silnego CV. Przede wszystkim konieczne jest estetycznie czyste, poprawne gramatycznie i przejrzyste CV. Oznacza to osobę dobrze wykształconą i wytworną. CV musi być dobrze zorganizowane i ukierunkowane, aby mogło zostać wzięte pod uwagę. Innymi słowy, uwzględnij tylko poprzednie miejsca pracy, które dotyczą nowej pracy, którą chcesz, w najbardziej odpowiedniej kolejności. Dopracowując swoje CV, upewnij się, że jest interesujące dla przyszłego pracodawcy. Twoje CV powinno być dostosowane do każdej pracy, na którą się ubiegasz, a CV powinno mówić za Ciebie o tym, dlaczego jesteś właściwym kandydatem. Twoje CV reprezentuje Ciebie, więc wrażenie, jakie robi Twoje CV, jest tym, jakie zrobiło. Pamiętając o tych punktach, pisząc i poprawiając swoje CV, zakończysz z mocnym, przyciągającym uwagę CV.

Język jest dla nas niezbędny i używamy go nieustannie, ale gramatyka, ortografia i styl pisania zajęły dla większości z nas tylne miejsce dzięki technologii komputerowej, która nas koryguje. Jednak te poprawki zbyt często pozostawiają wiele do życzenia. Innymi słowy, nadal do pisarza należy upewnienie się, że to, co napisał, jest dobrze napisane. Wszelkie rażące błędy ortograficzne lub gramatyczne wyskakują na czytelnika, a twoje mocne strony i talenty znacznie ustępują drobnym błędom ortograficznym. Poprawki należy wprowadzać w życiorysach, a pierwsza poprawka powinna sprawdzać poprawność gramatyki i pisowni. Wielu dyrektorów uważa, że ​​literówki i błędy gramatyczne są najczęstszymi przeoczeniami, które autorzy popełniają w swoich życiorysach (http://www.jobweb.com/resources/Library/Interviews__Resumes/Typos__Grammati_270_1.htm). Mądre jest posiadanie korekty przez kogoś innego, ponieważ zawsze łatwiej jest dostrzec błędy innych niż własne. Strony internetowe do tworzenia życiorysów specjalizujące się w optymalizacji i ulepszaniu CV są również świetnym pomysłem, aby pomóc Ci uniknąć pułapek związanych z pisaniem CV. Specjaliści ci spojrzą obiektywnie na twoje CV i zauważą błędy, zarówno gramatyczne, jak i poprawną formę CV.

Jasność i zwięzłość są również ważne w CV. Im mniej niepotrzebnych słów i im bardziej bezpośrednie są Twoje frazy, tym łatwiej jest przeczytać CV. Należy pamiętać, że życiorysy nie są czytane, są one tylko czytane. Są przeglądane lub w najlepszym przypadku przejrzane, więc im jaśniej i bardziej zwięźle wyrażasz siebie, większa część twojego CV zostanie zauważona. Preferowane są życiorysy z jedną stroną, ponieważ są zwięzłe i pomagają się skoncentrować. To skupienie zmusza Cię do wyboru i uwzględnienia tylko najważniejszych zadań i osiągnięć.

Pisząc CV, nigdy nie trać uwagi. Zapamiętaj punkt życiorysu: klucz do zabezpieczenia wywiadów. Dlatego upewnij się, że każdy punkt w twoim CV wskazuje czytelnikowi CV, dlaczego to ty powinieneś dostać rozmowę kwalifikacyjną i ostatecznie pracę. Nie umieszczaj w CV dodatków. Jeśli nie mają one nic wspólnego z umiejętnościami i talentami, których będziesz potrzebować do pracy, którą chcesz, nie będą pasować do CV. Ponownie pamiętaj, że życiorysy są tylko przejrzane, więc powinny zawierać tylko te informacje, które mają zastosowanie. Jeśli masz doświadczenie życiowe, które jest tak wyjątkowe i interesujące, że musisz umieścić je w swoim CV, połącz umiejętność, której się nauczyłeś, z pracą, na którą masz nadzieję. Wyjątkowa aktywność zostanie zauważona, a fakt, że nauczyłeś się z niej w sposób, który pomoże ci w przyszłej pracy, zostanie uznany za plus.

Utrzymując porządek i koncentrację, przedstaw swoje doświadczenie zawodowe w odpowiedniej kolejności. Miejmy nadzieję, i najprawdopodobniej Twoje ostatnie doświadczenie zawodowe będzie najbardziej odpowiednie dla Twojej przyszłej pracy. Jeśli dopiero co skończyłeś college, prawdopodobnie będziesz chciał nadać priorytet swojej edukacji, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz miał w tym momencie obszernej sekcji dotyczącej zatrudnienia. Z drugiej strony, jeśli ukończenie college’u jest w tym momencie starym, miłym wspomnieniem, zacznij swoje CV od doświadczenia zawodowego.

Przestrzeganie powyższych wskazówek pomoże utrzymać uwagę potencjalnego pracodawcy. Utrzymanie zainteresowania osób czytających Twoje CV jest niezbędne, ponieważ to są osoby, które będą się z Tobą kontaktować w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Wyraźne wskazanie swojej kariery to mądry wybór. Jest to natychmiastowy wskaźnik, czy Twój jest zgodny z firmą, do której się ubiegasz, i sprzyja jej. Użycie słów oznaczających działanie, inicjatywę i energię to inteligentne posunięcie. Takie słowa pomogą Ci skupić się na tym, co zrobiłeś osobiście, i sprawią, że Twoje CV będzie specyficzne i niepowtarzalne.

Rozsądnie jest mieć szablon CV, na podstawie którego sformatujesz określone CV dla każdej pracy, o którą się ubiegasz. W ten sposób nigdy nie będziesz mieć ogólnego CV, które w naturalny sposób zrobi wrażenie na potencjalnych pracodawcach. Kiedy poświęcasz czas na spersonalizowanie swojego CV, pokazujesz, że chcesz pracy bardziej niż inni, którzy nie chcą włożyć tego czasu i energii w swoje CV. Konkretne CV wzbudzi zainteresowanie czytelnika CV i spowoduje pytania, które będą chcieli zadać podczas spotkania z tobą. Innymi słowy, czytelnik będzie chciał przeprowadzić z tobą wywiad. Istnieją usługi tworzenia CV, z których możesz skorzystać w Internecie, aby upewnić się, że Twoje CV jest dopracowane i profesjonalne. Rozejrzyj się, aby znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Inwestowanie czasu w swoje CV doprowadzi do zainwestowania czasu przez osoby, które je czytają. CV to pierwsze wrażenie, jakie robisz na potencjalnym pracodawcy, więc wykorzystaj je na swoją korzyść i starannie ułóż, aby oddzielić się od innych kandydatów. Chociaż ważne jest, aby używać standardowego formatu CV, nie jest ważne, a nawet odradza się, aby było ono oparte na „standardzie”. Jedynym wynikiem będzie przeciętne CV, a ty chcesz czegoś innego. Skoncentruj więc swoje CV na osobistych osiągnięciach i celach w dobrze napisanej, zorganizowanej, skoncentrowanej i interesującej prezentacji. Po wysłaniu tego dobrze przygotowanego CV upewnij się, że telefon pozostaje włączony, gdy te rozmowy telefoniczne zaczną przychodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.