Trochę historii o handlu hydraulikiem

Hydraulicy specjalizują się w montażu i konserwacji instalacji wodnych. Podobnie jak elektrycy, muszą uzyskać licencję szkoły zawodowej lub zawodowej i mieć doświadczenie w różnych aspektach rur przemysłowych, domowych i komunalnych, podgrzewania wody (instalatorzy pary i gazu), uzdatniania wody (np. czyszczenie i oczyszczanie), odwadnianie, sieci kanalizacyjne, dynamika przepływu wody, magazynowanie wody, regulacja temperatury i zagrożenia wodne.

Hydraulicy wzięli swoją nazwę od łacińskiego Plumbum, oznaczającego ołów, ponieważ starożytni Rzymianie używali rur wykonanych z ołowiu. Termin odnosi się zatem do metalowego elementu, z którego wykonany jest główny materiał budowlany.

Co ciekawe, Einstein, ojciec współczesnej matematyki, podziwiał hydraulika:

„Gdybym był znowu młodym człowiekiem i musiałbym decydować, jak zarabiać na życie, nie próbowałbym zostać naukowcem, uczonym lub nauczycielem. Wolałbym raczej zostać hydraulikiem, mając nadzieję na znalezienie tego skromnego stopnia niezależności nadal dostępne w obecnych okolicznościach. ” – Albert Einstein, The Reporter, 18 listopada 1954

Niedługo po opublikowaniu tej uwagi Einsteinowi przyznano honorowe członkostwo w Związku Hydraulików i Instalatorów Parowych A.F.L. w Waszyngtonie, co w efekcie uczyniło geniusza hydraulika. Nowy tytuł podobał się Einsteinowi, chociaż podobno nie szukał pochwał ani ich nie oczekiwał. Jeśli chodzi o rozwiązanie wielkich zagadek matematycznych wszechświata, Einstein byłby pierwszym, który zostałby rozważony. Kto by pomyślał, że to on będzie osobą, do której należy zadzwonić, aby wyprostować rury wodociągowe?

Hydraulicy to niedoceniani bohaterowie. Ci handlarze i kobiety ciężko pracują, wykonując bardzo wymagające prace i mają kluczową wiedzę i zrozumienie w odniesieniu do tej podstawowej potrzeby, której każda cywilizacja i istota ludzka potrzebuje do rozwoju i przetrwania: wody! Ci hydraulicy dbają o to, aby każda osoba miała codziennie zdrową wodę do picia i czystą do kąpieli. Są ratownikami ludzkości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.