Twoja praca nie jest koniecznie na całe życie. Czy powinieneś zmienić karierę?

Firmy executive search regularnie spotykają osoby, które zdecydowały się zmienić karierę. Był czas, kiedy wybrałeś zawód i trzymałeś się go aż do emerytury, a wiele osób nadal podąża tą drogą. Coraz więcej osób decyduje się jednak na rezygnację z pierwszego wyboru i spróbowanie czegoś nowego. Dla wielu jest to przeprowadzka do nowego kraju lub eksploracja nowych umiejętności, ale dla innych przenoszenie umiejętności, które już posiadają, do nowego sektora.

Jeśli decydujesz się na zmianę kariery zawodowej, czy możesz przekonać agencję Executive Search, że tak będzie najlepiej? Jak możesz pokazać, że nie straciłeś żadnych umiejętności?

Zmiana kariery to odważna rzecz. Może to wpłynąć na Twoje dochody, godziny pracy, a nawet miejsce zamieszkania. Nie jest to decyzja, którą ludzie podejmują pochopnie, i wszyscy inaczej ją postrzegają. Jeśli robisz sobie przerwę w karierze, aby podróżować lub studiować, powinieneś być przygotowany na przekształcenie tego doświadczenia w pozytywny sposób, w jaki możesz wnieść swój wkład w nową firmę.

Firmy Executive Search szukają odpowiednich kandydatów na dane stanowisko. Jeśli zmieniłeś karierę lub zrobiłeś sobie przerwę i chcesz zarejestrować się w firmie executive search, warto umówić się na wizytę i ją zobaczyć. Pozwoli ci to stanąć twarzą w twarz z konsultantem i wyjaśnić, dlaczego wziąłeś roczną przerwę lub dlaczego zdecydowałeś się przejść z medycyny na prawo. Niezależnie od twojego doświadczenia, powinieneś być w stanie wykorzystać jego elementy, aby zilustrować, jak możesz być cenny dla firmy na wyższym stanowisku.

Na przykład, jeśli spędziłeś czas jako wolontariusz na cele charytatywne i pracując w Afryce, zyskasz lepsze umiejętności komunikacyjne i dyplomacyjne niż większość ludzi. Jeśli byłeś zaangażowany w projekt budowlany, możesz zilustrować, w jaki sposób udało Ci się go zaprojektować, zachęcając ludzi do współpracy jako zespołu, aby osiągnąć wspólny cel. Chociaż uporządkowanie problematycznego obszaru biznesowego nie jest tym samym, co budowanie szkoły, to, czego nauczyłeś się w ramach projektu, można zastosować w każdej sytuacji.

Nie chodzi o to, czy zmieniłeś karierę, co interesuje firmę executive search; to dlatego i to, czego się dowiedziałeś, może przynieść korzyści ich klientom. Może się zdarzyć, że Twoja zmiana kariery zapewni klientowi dokładnie to, czego szuka. Do Ciebie należy przekształcenie tego w pozytywy, które mogą zapewnić Ci następną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.