Twoje CV: Bilet wstępu przez drzwi Twojego przyszłego miejsca pracy

Twoje CV powinno być przeglądane i obsługiwane tak, jakby było to bilet lotniczy do wybranego miejsca docelowego. Może to być po prostu kartka papieru ze słowami i może nie ujawniać, kim jesteś osobiście, ale jest to jedyny sposób, w jaki dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną (miejsce docelowe), więc w tym względzie jest tak samo ważny, ponieważ wywiad jest. Dlatego musisz skorzystać z tego dokumentu, aby zdobyć zaufanie czytelnika i nie stanowić źródła wahania.

Jako były pracodawca mogę ci powiedzieć, że kiedy zatrudniałem, często miałem nadzieję, że są błędy lub rzeczy, które po prostu nie uderzyły mnie w ogromną liczbę CV, które musiałbym przejść na różne stanowiska. Pozwoliłoby mi to wyrzucić tego kandydata z pola widzenia i zapomnieć o nim, szybciej poruszając się po stosie i zawężając pulę rozmów. Dlatego nie należy ich postrzegać głównie jako sposobu na wyróżnianie się w dobry sposób, ale raczej jako sposób na to, aby nie wyróżniać się w zły sposób. Żadnych błędów gramatycznych, brakującej interpunkcji, zabawnych słów / sformułowań, wymyślony język, dziwaczne twierdzenia! Po prostu umieść to, czym jesteś na papierze, w zwięzłej, poprawnej, logicznej formie, która nie brzmi jak zlecenie sprzedaży, ale raczej jak „o autorze”.

To powiedziawszy, warto nie wyglądać na robota. To naprawdę mieszanka braku błędów i subtelnego, ale niewątpliwego osobistego talentu, który ludzie dodawali do swojego CV, który rozbrzmiał we mnie i dał im wywiad. Więc jak to się robi? Cóż, bądź szczery! Jeśli wahasz się, czy coś włożyć, ponieważ widzisz możliwość nieporozumień, nie wkładaj tego! Jeśli nie możesz odpowiedzieć na wszystkie pytania, które przychodzą Ci do głowy w związku z wpisem, najlepiej je pominąć.

Aby pomóc Ci zrozumieć, o czym mówię, kiedy mówię o osobistym stylu lub dotyku, pozwól, że dam ci przykład. Pracodawcy cenią dobrą etykę pracy, prawda? Cóż, prawie wszyscy o tym wiedzą i nie potrafię powiedzieć, ile razy przeczytałem słowa „mam silną etykę pracy” i nic więcej! Musisz się wytłumaczyć – coś, co dowodzi, że stwierdzenie takie jak: „posiadasz silną etykę pracy, opuściłeś tylko 5 dni w ciągu 3 lat pracy, został wybrany najbardziej wartościowym pracownikiem 3 razy i liczono na to, że przejmie większą odpowiedzialność, gdy szefowie byli poza domem miasto.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.