Wskazówki dotyczące przesłuchań aktorskich

Jeśli szukasz wskazówek na przesłuchanie aktorskie, to jest to dobre miejsce na początek. Podam ci kilka rzeczy do rozważenia, ponieważ przestrzeń nie jest całkowicie wyczerpująca, więc potraktuj to jako punkt wyjścia.

Przesłuchania aktorskie można podzielić na mniej więcej trzy sekcje: przygotowanie, wykonanie i wynik. Przyjrzymy się wszystkim trzem, co da Ci wystarczająco dużo pomysłów, abyś był nieco bardziej zrelaksowany w całym procesie.

PRZYGOTOWANIE

Przygotowanie, jak powie każda książka do rozmowy kwalifikacyjnej, jest niezbędne.
Po pierwsze, zbierz jak najwięcej informacji, niezależnie od tego, czy będzie to postać, którą zamierzasz zagrać, reżyser, firma, czy nawet scenarzysta. Pokaże dokładność i poświęcenie, które mogą być decydującym czynnikiem na Twoją korzyść.
Po drugie, upewnij się, że znasz swoje monologi, powinieneś ćwiczyć je na głos przed różnymi osobami, aby uzyskać jak najwięcej opinii, jeśli nie możesz uzyskać szerokiego zakresu opinii, może być przydatne nagranie siebie (wideo lub audio), daje to możliwość oceny własnego wykonania z nieco innej perspektywy.
Po trzecie, dowiedz się dokładnie, gdzie jest miejsce rozmowy kwalifikacyjnej, ile czasu zajmie dotarcie na miejsce i przybycie wcześniej. To pozwala się zrelaksować i znaleźć miejsce na rozgrzewkę.
Możesz kręcić się w pobliżu przez długi czas, więc weź książkę, trochę wody i jedzenia lub coś w rodzaju iPoda, abyś był zrelaksowany i zajęty.
Kiedy w środowisku przesłuchań opłaca się być miłym dla wszystkich, pamiętaj, że dzisiejszy rywalizujący aktor może być jutro gorącym nowym reżyserem. Nie daj się zastraszyć innym aktorom podczas przesłuchania z tobą, będą tak samo zdenerwowani jak ty. nawet jeśli wydają się zarozumiali, nie czyni ich to lepszym aktorem niż ty!

WYDAJNOŚĆ

Liczy się pierwsze wrażenie, więc wchodząc do sali przesłuchań aktorskich bądź pewny siebie, pozytywny i przyjazny. Pomocne może być przypomnienie sobie, że ci ludzie przed tobą są po twojej stronie i naprawdę chcą, żebyś był wspaniały! Dobrze jest być tak otwartym i przystojnym, jak to tylko możliwe, ponieważ chcesz, aby reżyser chciał z tobą pracować zarówno osobiście, jak i zawodowo, a każda korzyść jest zaletą.
Postaraj się ograniczyć do minimum wszelkie pytania, które możesz mieć, są to zapracowani ludzie i zbyt wiele pytań może wydawać się zbyt pochlebne.
Twój początkowy monolog nie powinien tak naprawdę trwać dłużej niż dwie minuty, przygotuj innych, powinny pokazać Twój zasięg i różnorodność, a także mieć przygotowany dłuższy monolog, na wypadek, gdyby dyrektor o to poprosił.
Reżyser może poprosić Cię o ponowne przeczytanie po wskazówce, więc dobre umiejętności słuchania są ważne, w tym momencie lepiej zadawać pytania niż zakładać, że wiesz, czego chce reżyser, akceptacja kierunku wymaga również elastyczności, więc nie trzymaj się zbyt mocno ten sam stary sposób, w jaki czytałeś w przeszłości.

WYNIK

Żaden artykuł o wskazówkach na przesłuchanie nie byłby kompletny bez słowa lub dwóch o odrzuceniu.
Jak już przeczytałeś, istnieje wiele sposobów na zwiększenie swoich szans na otrzymanie roli, ale większość aktorów zostanie odrzucona w większości przypadków przez większość czasu. Możesz zrobić wszystko, co powyżej, a nawet więcej, a mimo to zostać przeoczonym, ale nie powinieneś traktować tego jako komentarza na temat swoich umiejętności. To tylko wskazuje, że panel castingowy uznał, że ktoś inny był bardziej odpowiedni do tej konkretnej roli w tym konkretnym czasie.
Jeśli jednak zostaniesz wezwany na drugie przesłuchanie, to dobrze. Te same podstawowe zasady dotyczą kilku subtelnych poprawek, które będą musiały poczekać na kolejny artykuł.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich wskazówek na przesłuchanie aktorskie i mam nadzieję, że dało ci to kilka rzeczy do przemyślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.