Zastanawiasz się, dlaczego firma zatrudniająca chce sprawdzić Twoje doświadczenie?

Ponad 90% firm przeprowadza pewnego rodzaju weryfikację swoich kandydatów do pracy. Badania przesiewowe przed zatrudnieniem mogą być kosztowne i czasochłonne, ale większość firm uważa, że ​​jest to zasadnicza część procesu rekrutacji.

Oto pięć najważniejszych powodów, dla których firma przyjrzy się Tobie przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu:

1. Oszustwa – szacuje się, że ponad połowa wszystkich kandydatów do pracy co roku znajduje się w swoich życiorysach i podaniach o pracę. Edukacja jest na czele listy, a ponad pół miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych fałszywie twierdzi, że ma stopnie naukowe. Wiele osób podnosi swoje stanowiska pracy, wydłuża daty, aby pokryć luki w zatrudnieniu, a nawet wymyśla pracodawców. Przeprowadzając pełne sprawdzenie przeszłości, firma może szybko sprawdzić, czy kandydat mówi prawdę.

Veritas poprosił dyrektora finansowego Kennetha Lonchara o rezygnację po odkryciu, że jego roszczenie o tytuł MBA na Uniwersytecie Stanforda było fałszywe. George O’Leary, zatrudniony jako główny trener piłkarski Notre Dame, stracił pracę, gdy ujawniono, że jego życiorys zawiera fałsz.

2. Działalność przestępcza – żadna firma nie chce zatrudniać osoby, która wniesie przestępstwo do miejsca pracy. Każdego roku około dwa miliony Amerykanów pada ofiarą przemocy w miejscu pracy. Wiele firm regularnie spotyka się z kradzieżami, malwersacjami i używaniem narkotyków przez pracowników. Ponadto ataki terrorystyczne z 11 września spowodowały, że wielu pracodawców uważniej przyglądało się zatrudnianym osobom.

Pełne sprawdzenie przeszłości zwykle pozwala firmie wiedzieć, czy kandydat był karany. Nie wszystkie osoby z rejestrami karnymi są zagrożone zatrudnieniem, ale kontrola przed zatrudnieniem pozwala pracodawcy na podjęcie świadomej decyzji o zatrudnieniu.

3. Pozwy sądowe dotyczące zaniedbania w zatrudnianiu – firma może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za działania swoich pracowników, jeśli nie przeprowadzi sprawdzenia przeszłości przed zatrudnieniem kogoś. Sprawy sądowe za niedbałe zatrudnienie to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów sporów sądowych. Eksperci branżowi twierdzą, że pracodawcy tracą prawie 80% tych przypadków.

Chcąc uchronić się przed wielomilionowymi werdyktami jury i ogromnymi opłatami prawnymi, firmy są teraz bardzo ostrożne w kwestii tego, kogo zatrudniają. Wiedzą, że jedna zła decyzja o zatrudnieniu może dramatycznie zaszkodzić finansom i reputacji firmy.

4. Koszty rekrutacji – Znalezienie wykwalifikowanych kandydatów do pracy wymaga czasu i pieniędzy. Menedżerowie poszukujący nowych pracowników muszą poświęcać swój cenny czas na opracowywanie i umieszczanie ogłoszeń, przeglądanie życiorysów i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami. Po długim procesie rekrutacyjnym firma chce mieć pewność, że wybrała odpowiedniego kandydata. Nie chcą powtarzać tego procesu od nowa.

5. Przepisy federalne i stanowe – W przypadku wielu stanowisk stanowych i federalnych wymagane jest sprawdzenie przeszłości. Na przykład, większość stanów musi przeprowadzić kontrolę kryminalną każdego, kto pracuje z osobami starszymi, niepełnosprawnymi lub dziećmi. Wiele federalnych zawodów wymaga szczegółowego śledztwa dla osób próbujących uzyskać poświadczenie bezpieczeństwa.

Bez względu na przyczynę, są duże szanse, że firma zatrudniająca będzie chciała przyjrzeć się Twojej przeszłości. Najlepsze, co możesz zrobić, to być przygotowanym, kiedy to się stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.